Sajakonnale meremehele tööd andev Eesti krevetipüügifirma AS Reyktal kuulub siinsete palgamaksjate tippu.
Peamiselt Põhja-Atlandilt Newfoundlandi saare lähistelt ja Põhja-Jäämerest Barentsi mere ja Teravmägede piirkonnast, samuti Gröönimaa vetest krevetti püüdva Reyktali müügitulu on viimastel aastatel suure hooga kasvanud. Kui 2009. aastal saadi 15,8 miljoni euro suuruse käibe juures puhaskasumit 350 000 eurot, siis mullu oli ettevõtte müügitulu 28,7 ja kasum 4,7 miljonit eurot. See teeb ettevõttest ühe Eesti kõrgema kasumlikkusega firma.
„Praegu me ennustame järgmiseks aastaks langust. Enam-vähem jõuame nulli,“ sõnas ettevõtte juht Mati Sarevet. Põhjus seisneb tema sõnul asjaoludes, mida ettevõte mõjutada ei saa: näiteks Newfoundlandi lähedal rahvusvahelistes vetes, kus Eestile on eraldatud suurimad püügivõimalused, kehtestati juba 2010. aastal moratoorium. Sellise moratooriumi kehtestamise eesmärk on kala- või antud juhul krevetivarusid kaitsta. Samas piirkonnas asuvas teises püügipiirkonnas, kus Eesti laevad püüavad, on samuti püügivõimalused igal aastal vähenenud. See tähendab, et ettevõte on oma laevadega otsinud teenistust ka mujalt. „Näiteks 2011. aastal püüdsime koostöös Kanada ettevõttega sealsetes sisevetes ja tootsime siis Kanada toodet,“ rääkis Sarevet.
Ettevõte on viimastel aastatel ka täiendavalt investeerinud. Reyktalile endale kuulub kolm Eesti lipu all sõitvat külmutustraallaeva. Mullu investeeris Reyktal Taani partnerfirmaga kahepeale neljandasse krevetilaeva. Selleks Eestisse loodud uue ettevõtte OÜ Reval Seafood kaudu tehtud investeeringu suurusjärguks oli 16 miljonit eurot.
Täispikka lugu loe tänasest Äripäeva paberlehest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!