Äripäeva selle aasta parima arvamusloo “Poliitpättide kasvulava”, mis ilmus 28. jaanuaril, kirjutas Koit Brinkmann.
Tegemist oli
südamest tulnud kommentaariga, milles oli näha muret Eesti suuruselt kolmanda linna tuleviku pärast. Arvamusartiklis keskendus Koit Narvas toimuvale.
Eesti taasiseseisvumisest on möödunud üle kahekümne aasta, kuid Narva linnavõimu mentaliteet on endiselt justkui 1990. alguses, mil piirid äri-, poliitika- ja kuritegeliku maailma vahel olid üsna ähmased.
Koit on aastaid Narvas toimuval silma peal hoidnud ja piirilinna korruptsioonist mitmeid uurivaid artikleid kirjutanud. Eestis on vähe ajakirjanikke, kes nii järjekindlalt ja süsteemselt selles piirkonnas toimuvat Eestis meedias kajastab.
Koidu “Poliitpättide kasvulava” on hästi kirjutatud tekst selle poolest, et näitab korraga nii väga head olude valdamist, täpset sõnastusoskust kui võimet teha kaugeks ja eraldiseisvaks peetud Narva lugejale lähedaseks.
Poliitika ja ettevõtluse raputus. Lisaks Koidule valiti aasta parima arvamusloo nominentideks Kristi Malmberg 29. aprillil ilmunud artikliga
“Mida rääkis Kranich mulle 14 aastat tagasi” ja Aivar Hundimägi 8. mail ilmunud artikliga
“Kurbade silmadega sprottide asemel kurvad töötajad”.
Kristi 14. aasta tagune meenutus paneb kahtluse alla Reformierakonna juhtpoliitikute väited, et nad ei mäleta erakondade musta rahastamist 1990ndate lõpus. Selgus, et ajakirjanik mäletab neid sündmusi võrdlemisi detailselt. Seetõttu ei kõla ka Siim Kallase, Andres Lipstoki, Märt Raski, Meelis Atoneni, Heiki Kranichi jt väited nende kehvast mälust usaldusväärselt. Ajakirjanikumälule tuginedes näitas Kristi selgelt, et poliitikute kehv mälu on kehv vabandus.
Aivari arvamusartikkel on üks autori paljudest aastate jooksul ilmunud tipptasemel arvamuslugudest, mis läheneb heade võrdluste ja säravate paralleelide kaudu palgateemale. Aivar kirjutas, et ärikeskkond vajab tugevat raputust, et tõrjuda välja ettevõtted, kelle toimimise alustala on madal palk. Artikkel oli selge ja lööv, nagu üks arvamustekst olema peabki.
Autor: 1321-aripaev
Seotud lood
Üheksakümnendate keskel olid Eesti toidutööstuse Nokiaks kalakonservid, millest vaatasid vastu kurbade silmadega sprotid. Neil oli idaturul hea minek. Raha teenimist kalade kurvad silmad ei takistanud, meenutab Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi.
Äripäeva aasta parimaks praktiliseks looks valiti Väinu Rozentali “Sujuv ehitus on kinni detailides”, mis ilmus 6. novembril ehitusrubriigis.
On 12. aprill 1999. Istun noore poliitikareporterina oma töölaua taga Äripäeva toimetuses ja uurin värskelt laekunud Reformierakonna riigikogu valimiste aruannet. Lasen silmad kiirelt üle, et millised ettevõtjad siis seekord ja kui palju… Üllatunult märkan summat 2,1 miljonit krooni.
Eesti taasiseseisvumisest on möödunud üle kahekümne aasta, kuid Narva linnavõimu mentaliteet on endiselt justkui 1990. alguses, mil piirid äri-, poliitika- ja kuritegeliku maailma vahel olid üsna ähmased, kirjutab ajakirjanik Koit Brinkmann.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.