Tallinna Sadama nõukogu hakkab täna kell 15.30 arutama praamide hanget, kinnitas nõukogu liige Tiit Riisalo.
"Täpsemat sisu praegu ei tea. Ma just valmistun selleks," teatas Riisalo Äripäevale vähem kui tund enne istungi algust.
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Tamkivi sõnul on erakond praamide hanke teemat arutanud ning praegu ollakse seisukohal, et toetada võimalikult soodsat lahendust. "Põhimõtteliselt on ministri (majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts - toim) suund õige, kui soovida vähendada kapitalikulusid. Need võiksid olla väiksemad ja väljenduda ka riigi makstavas dotatsioonis," ütles Tamkivi. Tema sõnul peab kindlasti säilima teenusekvaliteet, mida fraktsiooni esimees pidas täna kõrgeks.
Tamkivi sõnul on variantidena võimalikud nii uute praamide ehitamine kui praegustega jätkamine, sõltumata kehtiva lepingu tähtajast. Kui peaks juhtuma, et 2016. aastaks ei jõuta enam uusi praame ehitada, kuid vastav soov ikkagi säilib, võib riik sõlmida Vjatšeslav Leedo laevafirmaga tavapärasest lühema lepingu kuni uute praamide tulekuni.
Eelmisel nädalal teatas riigikogus majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, et laevade soetamine riigi poolt oleks maksumaksjale märgatavalt odavam kui praeguse süsteemiga jätkamine – kokkuhoid tuleb eelkõige praegusega võrreldes odavamatest prahitasudest, mis oleks aastas kolme laeva korral kuus miljonit eurot."Säästetav kuus miljonit eurot aastas moodustaks üle 40% tänasest toetusest ja oleks samas suurusjärgus kogu 2012. aasta piletituluga," ütles Parts.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Praamide riikliku tellimushinna langetamine toob kaasa ka teenusekvaliteedi alanemise, ütles Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk.
Tallinna Sadama juhatus jätkab konsultatsioone praegu mandri ja saarte vahel sõitvate praamide omanikuga ning võimalike laevaehitajatega, teatas eile ettevõtte nõukogu liige Remo Holsmer.
Viimase kümnendi jooksul on tubakasektori muutused olnud üsna dramaatilised. „Mis tähendab, et järgmise 10-15 aasta jooksul kaovad sigaretid ja need asendatakse teaduspõhiste alternatiividega neile, kes otsustavad suitsetamisega jätkata,“ ütles Philip Morrise välissuhete juht Kai Tammist. Sama moodi on muutunud ootused personalile, otsustavaks on saanud õigete hoiakute evimine.