Otsingumootor kinnitas eile ettevõtte ostu, kuid täpset hinda ei ole veel kommenteerinud, kirjutab tehnoloogiasait techcrunch.com.
Jaan Tallinn ütles Äripäevale, et ta ei tohi tehingut kuidagi kommenteerida.
Tehnoloogiasait Re/Code kirjutas allikatele viitamata, et tehingusummaks oli 400 miljonit dollarit (292 miljonit eurot). Sotsiaalmeedias räägitakse ka enam kui 500 miljoni dollarisest (365 miljoni euro) hinnast.
DeepMind Technologies rajati kolme aasta eest Demis Hassabise, Shane Leggi ja Mustafa Suleymani poolt ning tegeleb universaalsete iseõppivate algoritmrakenduste loomisega. Ettevõttel on internetis vaid väga lühidalt firmat tutvustav koduleht, kus otsitakse endaga liituma talendikaid inimesi.
Google on viimastel aastatel kasvatanud oma tähelepanu tehisintellektidele, tegeledes isejuhtivate autode ja robotite projektidega.
2012. aastal palkas Google enda ridadesse Ray Kurzweili, kes on antud valla üks säravamaid tähti. Mullu mais teatas börsifirma koostööst NASA ning mitme ülikooliga Quantum Artificial Intelligence labori loomisest.
Allikatele tuginedes võeti ka antud tehingu raames üle pigem tehisintellekti arenevad inimesed, kui firma.
DeepMindi omanikeks on Re/Code'i allikate andmeil PayPali asutaja ja Transferwise ühe rahastaja Peter Thieli poolt loodud Founders Fund. Lisaks on ettevõtmise raha pannud ka Hongkongi riskifirma Horizons Ventures. Algstaadiumis on firmat rahastanud ka Jaan Tallinn, keda tituleeritakse meedias ka ettevõtte nõustajaks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Google’i plaan osta Jaan Tallinna osalusega ettevõte DeepMind on tõenäoliselt ajendatud viimase asutajate suurepärastest teadmistest oma valdkonnas, leidsid Eesti IT-asjatundjad.
Google kaasasutaja Larry Page rääkis eile Kanadas tehisintellekti arendavast, Jaan Tallinna osalusega idufirmast DeepMind Technologies, mis tema hinnangul ühendab arvuti- ja neuroteaduse.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.