USA valitsus andis täna teada isikute nimed, kelle suhtes kehtestatakse sanktsioonid Ukraina demokraatlike protsesside ja institutsioonide õõnestamise eest.
Nimekirjas on seitse Venemaa valitsusametnikku: president Vladimir Putini abi Vladislav Surkov, presidendi nõunik Sergei Glazjev, duumasaadik ja SRÜ, Euraasia ja kaasmaalaste komisjoni juht Leonid Slutski, Föderatsiooninõukogu liige ja põhiseaduskomisjoni juht Andrei Klišas, Föderatsiooninõukogu spiiker Valentina Matvijenko, asepeaminister Dmitri Rogožin ning riigiduuma liige Jelena Mizulina.
Lisaks neli ukrainlast - Krimmis võimupöördega peaministriks saanud Sergei Aksjonov, Krimmi parlamendi spiiker Vladimir Konstantinov, Ukraina ametist tagandatud president Viktor Janukovitš ning teda materiaalselt ja muul moel toetanud Viktor Mevedtšuk.
"Oleme sanktsioonid välja töötanud, et panna vastutama isikud, kes omavad mõjuvõimu Venemaa valitsuses ja kes on vastutavad olukorra halvenemise eest Ukrainas. Oleme valmis neid sanktsioone rakendama, kui olukord seda nõuab," teatas Valge Maja.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Esmaspäeval jõudsid Euroopa Liidu välisministrid kokkuleppele sanktsioonide kehtestamises 21 isiku suhtes, kes on vastutavad olukorra destabiliseerimise eest Ukrainas.
Venemaa president Vladimir Putin tegi riigi miljardäridele üleskutse hakata makse maksma, kuna riiki ähvardab uus Lääne sanktsioonide laine tänu Venemaa tegevusele Krimmis.
Lähikuudel on Helsingi Hartwall Arenas plaanis rea USA staaride, sh Miley Cyruse ja Justin Timberlake'i kontserdid, kuid nende toimumine on paras küsimärk, kirjutab Financial Times - Hartwall Arena omanikud on kõik USA Venemaa vastaste sanktsioonide nimekirjas.
Standard&Poor muutis täna Venemaa riigireitingu väljavaate stabiilselt negatiivseks, põhjendades otsust kasvavate geopoliitiliste ja majanduslike riskidega.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.