Kuna fosforiidipuudus maailmas üha kasvab, muutub fosforiit nii kalliks, et võib muutuda Eestile väga oluliseks sissetulekuallikaks, ütles Tartu ülikooli professor Raul Eamets.
"Meie fosoriidivarud on Euroopa suurimad. Nende kasutamiseks on praeguseks olemas tehnoloogiad, mis ei kahjusta keskkonda," rääkis makroökonoomika professor Eamets
ERRi uudistele antud intervjuus.
Tema sõnul saab see veel mõnda aega olema poliitiliselt väga tundlik teema, aga probleem laheneb põlvkondadega, sest praegu on võimul see põlvkond, kes mäletab fosforiidisõda ja Eesti iseseisvumist. "See on poliitiline tabuteema," ütles Eamets ja lisas, et k
una fosforiidipuudus maailmas aina kasvab, siis fosforiit läheb nii kalliks, et see võib Eestile muutuda väga oluliseks sissetulekuallikaks.
"See meie maapõu ei ole midagi nii vaene, kui me räägime. Fosforiidimaardlate all on veel uraanimaardlad. Meil on põlevkivi ja põlevkivikeemia, mis võib muutuda asjaks, mis tasub ennast ära. Kas me teame, et meil leidub täiesti arvestatavas koguses rauamaaki?" rääkis Eamets.
"Meil on teatud loodusvarasid küll, küsimus on, kui mõislik neid on täna kaevandama hakata," leidis Eamets
ERRile antud intervjuus. "Kui hinnad muutuvad väga ahvatlevaks, hakataksegi neid tõenäoliselt kaevandama. Täna ilmselt ei ole see hinnasurve nii suur."
Autor: 1321-aripaev
Seotud lood
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.