Kuigi peaaegu pooled ukrainlased eelistavad Ikea tooteid teistele globaalsetele kaubamärkidele, pole Rootsi mööblifirmal õnnestunud juba üle kümne aasta Ukraina turule pääseda. Põhjuseks on see, et Ikea ei soovi riigis altkäemaksu maksta, kirjutas Bloomberg.
UniCredit SpA peaökonomist Erik Nielsen kirjeldab Ukraina korruptsiooni kui "üht halvimat tänapäeva ajaloos". "Isegi enne viimast kriisi oli Ukrainas kaos," ütles ta ning lisas, et järgmised valitsused peavad selles küsimuses võtma ühise vastutuse.
Paljud Ukraina valitsusliikmed on väga kiiresti rikastunud. Seda tõestab ka lahkuma sunnitud president Viktor Janukovitši poja Oleksandri kiire rikastumine, kuna ta suutis mõne aastaga saada endale 510 miljoni dollari suuruse varanduse.
Endine Ikea boss Lennart Dahlgren ütles, et on Ukrainasse sisenemiseks kohtunud aastate jooksul mitmete valitsusliikmete ja peaministritega ning nad kõik on tahtnud Ikeat "aidata". "Me ei olnud võimelised selliseid tehinguid tegema, kuna Ikea süsteemil ei ole raha altkäemaksudeks," ütles Dahlgren.
Ukraina on teatanud, et vajab maksejõuetuse vältimiseks 35 miljardit dollarit. Ukraina valitsus prognoosib käesolevaks aastaks kolmeprotsendilist majanduslangust.
Seotud lood
Rootsi mööblimüüja tahab, et poodlejad lõpetaksid kauplustes peituse mängimise. Viimasel ajal on mäng sotsiaalmeedia kaudu väga palju populaarsust kogunud, vahendab CNN Money.
Varadelt Austria suuruselt kolmas ja kasumilt esimene Raiffeisen Bank International (RBI) kaalub kriisi kiuste oma Ukraina tütarpanga Avali müüki, selgub täna avaldatud majandusaasta aruandest.
USA välisminister John Kerry ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov kohtuvad täna õhtul Pariisis, et jätkata diplomaatilisi jõupingutusi Ukraina kriisile lahenduse leidmiseks.
Paradoksaalsel moel annab ähvardav pankrot ja Krimmi de facto kaotus Ukrainale unikaalse võimaluse ehitada üles normaalne riik, kirjutab Digitaalõiguste instituudi juht Silver Meikar. Küsimus on vaid selles, kas Kiievi uus võim suudab momentumit kasutada, ning kui palju on läänemaailm valmis neid sisuliselt aitama.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.