Kindlustusselts Ergo ja Nordea esitasid finantsinspektsioonile taotluse pensionifondide valitsemise üleminekuks.
Vastavalt investeerimisfondide seadusele on inspektsiooni otsust oodata kahe kuu jooksul. Nordea ja Ergo kinnitasid pressiteates, et klientide huvid on võimalikus tehingus kaitstud.
Positiivse otsuse korral algab seadusest tulenev teavitusperiood, mille vältel teavitatakse kliente ning avalikkust, sh Ergo pensionifondide kliente personaalselt.
ERGO ja Nordea kõige populaarsemad II samba pensionifondid pakkusid mullu teise samba turul kõige paremat tootlust. Nordea Pensionifond A tootlus oli mullu 9,49% ja ERGO 2P2 tootlus 5,44%.
Nordea II samba pensionifondides on praegu 25 472 klienti, ehk napilt enam kui ERGOL. Pärast ülevõtmist kasvab Nordea klientide hulk 47 072-le. See teeb II samba klientide turuosaks 7,5%.Kokku on ERGO pensionifondide hallata enam kui 60 miljoni eurot klientide raha. Nordea pank haldas ligi 97 miljonit eurot. Sellega kasvab Nordea turuosa pro forma 8,3%-le. Peale ERGO ülevõtmist jääb Nordea panga III samba fondide turuosaks 6% ja kolmanda samba kindlustuse turuosaks pea ligemale 9%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa juhtivasse finantskontserni kuuluva Nordea Eesti puhaskasum 2014. aasta esimesel poolaastal oli 19,1 miljonit eurot ehk ligi poole rohkem kui aasta varem, mil teeniti kõigest 12,7 miljonit eurot.
Kui Nordea omandab Ergo pensionifondid, lisandub tehiguga Nordea pensionifondidele ligi 21 600 klienti ja fondimahtu 60 miljonit eurot. Sellele vaatamata jääb Nordea turuosalt viimaseks.
Pärast Ergo ostmist astuvad Nordea pensionifondid 8,3 protsendi suuruse turuosaga tihedalt Danske pensionifondide kannul, mille turuosa on 9,8%.
Kindlustusseltsi Ergo pensionifonde haldava Trigon Capitali juhi Joakim Heleniuse sõnul ei mõjuta neid Ergo fondide plaanitav üleminek Nordeale.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.