Hea valimistulemus on see, kui Eesti esindajad oleksid kõigis suuremates fraktsioonides, kuid sotside ja konservatiivide leeris võiks olla Eestist kaks saadikut, ütleb ärimees ja investor, Audentese erakooli üks omanikest Heldur Meerits.
„Praegu tundub, et enam-vähem kõikidesse suurematesse fraktsioonidesse saavad Eesti esindajad sisse, kuid Eesti vaatenurgast oleks parem, kui suuremates fraktsioonides ehk konservatiivide ja sotside omas, oleks suurem esindatus, liberaalid on europarlamendis ikkagi kolmandajärguline jõud. Igal pool on tarvis küll olla, aga suuremas fraktsioonis on ühe saadiku osakaal väiksem, seega võiks nii sotsides ja konservatiivides olla Eestist kaks saadikut,“ rääkis Meerits.
Lisaks suuremates fraktsioonides suurema esindatusega kohal olemisele on Meeritsa meelest olulised ka kandidaatide isikuomadused. „Hääletamisotsused on enamasti ikkagi kompleks isikuomadustest ning tema erakonnast ja programmist, kuid antud juhul on isikuomadused erakonnast ikkagi tähtsamad. Saadikud peavad suutma üksikute sõduritena fraktsioonides otsuste tegemisel ka kaasa rääkida,“ ütles ta.
Kuigi Meerits käib alati valimas, usub ta, et see, mis otsused europarlamendis sündima hakkavad, on siiski pikema protsessi tulemus kui mingite kindlate saadikute ühe parlamendikoosseisu ajal tehtud töö.
E-hääletamine kestab veebis homme kella 18ni ning valimisjaoskondades saab oma hääle Euroopa Parlamendi valimistel anda pühapäeval kella 20ni.
Seotud lood
IRLi ridadesse kuuluv mitmel rindel tegutsev ettevõtja ja Tartu volikogu esimees Rein Kilk soovitab valida europarlamendi valimistel võimalusel natukenegi tuttavaid kandidaate, kes kuuluvad Euroopas suuremasse fraktsiooni ehk ka tegelikult midagi otsustada saavad.
Kuigi IT-ettevõtja ja idufirma Weekdone kaasasutaja Jüri Kaljundi valis seekord Reformierakonna esindaja Kaja Kallase, mõistab ta ka neid, kes ütlevad, et jätavad ainult halbade valikute vahel valimata.
Kümme aastat on näidanud, et üksikud saadikud Euroopa Parlamendis midagi väga ära teha ei suuda, pigem tasub teravamad pliiatsid Eestis hoida, leiab Enn Veskimägi.
Täna on viimane päev osaleda Euroopa Parlamendi eelvalimistel või e-hääletusel, pühapäeval saab anda oma hääle lemmikkandidaadi või -erakonna toeks valimisjaoskonnas.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.