Korruptsiooni tõkestamisel on kriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude oskonnajuhi Mati Ombleri hinnangul oluline ka see, et riigikogus võiks enamus protokolle olla avalikud.
"Kohalikes omavalitsustes peaks olukord korruptsiooni osas olema oluliselt puhtam, kui see täna on. Ka riigikogu protokollidest enamus võiksid olla avalikud, ka õiguskaitseorganite jaoks kui on vajadus neid vaadata," rääkis ta.
Et huvide konflikti vältida, võiksid Ombleri hinnangul ka Eestis tegutsevate erakondade sisesed käitumis- ja eetikanormid olla paremad.
Samuti pani Ombler südamele, et kõik algab ettevõtete ja organisatsioonide juhtidest. "Ettevõtete tegevus peaks olema läbipaistev, seda vähem tekib kiusatust ametiseisundit ära kasutada," lisas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Keskkriminaalpolitsei juhi Indrek Tibari sõnul on korruptsioon tuhandenäoline nagu idamaine jumalus.
Mullu registreeris korruptsioonikuritegude büroo 348 kuritegu, nende hulk on võrreldes 2012. aastaga kasvanud.
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“