Pankur Indrek Neivelti sõnul pole kümme aastat Euroopa Liidus Eesti majandusele edu toonud.
"Kui me vaatame, kuidas meie majandus on viimased kümme aastat arenenud, me oleme juba kümme aastat Euroopa Liidus olnud, siis naturaalnäitajad enamasti vähenevad. Me ehitame viiendiku võrra vähem, uusi autosid ostetakse viiendiku võrra vähem kui 2005," selgitas ta
ETV Terevisioonis.
Miinimumpalka kümne euro kaupa tõstes ei saavuta Eesti Neivelti sõnul midagi ning see vaid süvendab meie probleeme, sealhulgas rahvastiku kadu; mistõttu leiab endine Hansapanga juht, et 2018. aastaks peaks miinimumpalk olema 1000 eurot.
"Ettevõtjad peavad oma ettevõtted korda tegema, looma töökohti, mis suudaksid kõrgemat palka maksta," rääkis Neivelt ja lisas, et inimesed, kes neil töökohtadel töötavad, peavad küsima, mida teha, et palk oleks rahvusvahelisel tööjõuturul kõrgem kui on praegu.
Seotud lood
Eesti Panga president Ardo Hansson ütles täna riigikogu ees küsimustele vastates, et ei suhtu ekspankur Indrek Neivelti ettepanekusse tõsta miinimumpalk lähiaastail 1000 euroni väga tõsiselt.
Saku Õlletehas on huvitatud inimestele hea palga maksmisest, aga see sõltub ettevõtte võimest efektiivselt ning tulusalt majandada, ütles õllevabriku juht Margus Kastein.
1000eurose miinimumpalgani jõudmiseks peaks riik rohkem kujundama fiskaal- ja maksupoliitikat, ütles Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Priit Rohumaa ettevõtja Indrek Neivelti idee kohta.
Aastaid Peterburis töötanud Neivelt võib ju siinsetele kohalikele väikeettevõtjatele rääkida, et me ei oska äri ajada ja palka maksta, kuid ta ei ole väljapaistvalt Eesti patrioot., kirjutab kommunikatsioonibüroo Powerhouse juhataja Janek Mäggi.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.