Kuigi palga suurusest sõltub pension ja laenu saamine ja ettevõtjaid kontrollitakse otse sündmuskohal, pistab ümbrikupalgalohe ikka kuskilt pea välja, kirjutab arvamustoimetaja Anu Jõgi.
- Foto: Marko Saarm/Sakala/Scanpix
Rohkete riigiasutustega linnas saab täitsa elada nii, et ümbrikupalka ei näe ja sellest ei kuule, aga kui mitusada ettevõtjat ütleb, et see on probleem, tuleb neid uskuda. Must palk tundub nii eelmine sajand, tahaks mõelda, kui regulaarselt korraldatud küsitlused järjest tegelikkust silme ette ei tooks.
Värskes kaubandus-tööstuskoja
küsitluses kinnitasid ettevõtjad taas, et ehitusalal kahjustab must palk konkurentsi. Tegelikult muidugi ka teistes valdkondades, kus arveldatakse sularahaga, aga kõige rohkem ikka ehituses.
Vahepeal on tulnud töötaja registreerimise nõue esimesest päevast, mis tõrjub proovipäeva kattevarjus töötajaid, on maksuameti reidid ehitusplatsidele, ja tulemus on ikka, nagu ta on. On pensionisambad, mis siiani veel suurel määral sissetulekust sõltuvad. Nii palju on siiski muutunud, et uhkusega ümbrikupalgast viisakas seltskonnas ei räägita. Rohkem selline no mis sa hädaga teed ja muidu ei tule ju välja.
Maksuamet paneb musta palgaga võitlemisel lootused ettevõtjate peale, kes paratamatult oma valdkonda ja selles tegutsejaid paremini tunnevad. Ettevõtjad loodavad eelkõige tööjõumaksude avalikustamisele.
Ennustada võib, et järgmisel aastal on ümbrikupalk kõige levinum...
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.