Eestile oleks kasulik, kui autode käibemaksu teemal riigikogu ja rahandusministri vahel tekkinud konflikt lõppeks erakorraliste valimistega, kirjutab Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi.
Selline võimalus tekiks, kui riigikogu ei suudaks võtta riigieelarvet vastu kahe kuu jooksul pärast eelarveaasta algust.
Autode käibemaksuvaidlus iseloomustab hästi Ansipi valitsuse suurt puudust. Valitsus on valitsemisest väsinud ja kinni jooksnud. Väsimusele viitab tõik, et asjaosalistega ei viitsita rääkida. Otsused sünnivad kabinetivaikuses, need avalikustatakse võimalikult hilja ning nende läbisurumiseks kasutatakse demagoogiat. Kuulamise asemel tahab minister rääkida, ja kui tema argumendid ei kõla teistele veenvalt, siis ta räägib veelgi kõvema häälega.
Mind võib üritada hirmutada vasakpoolsete võimule tulekuga. Võrreldes valitsusliidu ja opositsiooni reitingut, on selge, et erakorralistel valimistel oleksid võrreldes praeguse riigikoguga paremad šansid Keskerakonnal ja sotsiaaldemokraatidel, valitsusliidust IRLil. Selge kaotaja oleks Reformierakond.
Loe tänase Äripäeva paberväljaandest, miks oleks erakorralised valimised kasulikud teiste hulgas ka Reformierakonnale endale.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtja Olari Talli hinnangul pole hetkel erakorralisteks valimisteks põhjust ning tema hinnangul on sellise teema tõstatamine pastakast välja imetud teema.
Rahandusminister Jürgen Ligi hinnangul lähevad tema tänavused tegemised reformide, debattide ja rahvusvaheliste hinnangute osas ajalukku.
Uus poliitiline jõud raputaks meie ühiskonda, uut jõudu võiks iseloomustada vastutuse võtmine riigi ja rahva ees, Eesti inimese esikohale seadmine, märkis EVEA president Kersti Kracht.
Äripäeva kolumn tõstatas teema, et Eestile oleks vaja erakorralisi valimisi. Ettevõtja Jüri Käo hinnangul võiks see sisuliselt küll midagi muuta, kuid reaalselt peab ta seda võimatuks.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.