Kõige rohkem Suurbritannias eluaseme kinnisvara omav multimiljonär Kevin Green ütles Edu Akadeemia korraldatud veebiseminaril, et edu saavutamiseks äris ei pea hakkama leiutama jalgratast, vaid piisab juba ennast tõestanud tõdede järgimisest.
- Kuidas äris edu saavutada? Foto: Panthermedia/Scanpix
5 ärilist õppetundi, mida Green on elult õppinud:
1) Ole vahemees ehk see, kes tegutseb tarnijate ja klientide vahel. See on inimene, kes on kõige väiksema ajaga teeninud kõige rohkem raha. See on parim koht äri tegemiseks.
2) Õppige kuidas kapitalile ligi pääseda. Kasutage inimeselt inimesele laenamise platvorme (P2P) ja erakapitali turge.
3) Õiged inimesed õiges kohas. Äritegemine on keeruline ja seetõttu tuleb teada, kes mida kõige paremini meeskonnas teha oskab. On hea, kui tead, keda panna näiteks müügiga tegelema või keda panna rahaasjadega tegelema.
4) Tee süsteem. Kui sul on lihtne süsteem, saavad inimesed sellest aru. Mina üritan samuti oma süsteeme võimalikult lihtsana hoida.
5) Leia endale õiged inimesed, kellega koos töötada. Mina teen seda nii, et palga maksmise asemel jaotan hoopis kasumit. Sa leiad inimesed, kes tahavad sinu heaks töötada, kui teed kõik, et neil hea oleks olla. Minu mentor oli Sir Richard Branson, kes ütles, et äris on kõige olulisemad inimesed ja tema hoolib väga oma töötajate käekäigust.
Green lisas, et 1999. aastal õnnestus tal intervjueerida Bill Gatesi, kes ütles, et iga miljonär on nii edukas, kui edukad on inimesed tema ümber.
„Mina ei saanud multimiljonäriks juhuslikult, ma olen düsleksik ja koolis oli mul raske õppida, kuid ma investeerisin palju enda arendamisse,“ ütles Green.
Kevin Green esineb 27. oktoobril Saku Suurhallis Edu Akadeemia korraldataval „Wealth Forumil“. Ürituse peaesineja on maailmakuulus finantshariduse ekspert Robert Kiyosaki.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Keeltekool Kirjatäht tähistab veeburarikuus kümnendat tegutsemisaastat. Seda, et aeg on tegusalt ja lennates läinud, kinnitab tõsiasi, et ümmarguse tähtpäeva saabumist tuli kooli juhile ning asutajale Ülle Koppelile meelde tuletada. “Numbrid on minu jaoks kõige nõrgem külg. Need ei seisa meeles, kipuvad ununema ja sassi minema,” naerab ta.