LHV analüütikud tõstsid täna Tallink Grupi aktsia õiglase väärtuse hinnavahemiku 0,95-1,05 eurolt 1,05-1,15 eurole ja säilitasid ostusoovituse.
- Tallinki laev Tallinna sadamas. Foto: Raul Mee
„Kütuse hinnad (
Tallinkile oluline kulukomponent – toim) on püsinud madalal tasemel ning ettevõte on viimasel ajal näidanud väga häid reisijate numbreid (Tallinki jaoks kõige olulisem tuluallikas –toim), mis on väga lihtsustatult ja üldistatult tulenenud varasemast tõhusamast turundustegevusest,“ põhjendas
LHV Panga vanemanalüütik
Joonas Joost.
Seetõttu tõstsid analüütikud ka oma kasumiootusi järgnevateks aastateks. Sealhulgas arvestati ka Superstari müügist saadava kahjumiga 2015. aasta neljandas kvartalis ning selle tagasiprahtimisega seonduva mõningase tegevuskulude kasvuga.
Analüütikute hinnangul paistab väga tõenäoline, et ettevõte suudab 2015. aasta eest välja maksta 4 senti dividend aktsia kohta, mis hetke aktsiahinnalt, 0,832 eurot, annab dividenditootluseks suhteliselt kõrge 4,8%.
„Ka teiste suhtarvude poolest paistab Tallink nii viimase kaheteist kuu majandustulemuste kui ka 2015 ja 2016 prognooside tasemelt pigem odav,“ lisas Joost. Ta selgitas, et praegu kaupleb Tallink 8,1kordselt viimase 12 kuu puhaskasumiga (P/E), ajalooliselt on see number olnud pigem 12 lähedal. Ettevaatavalt, 2015 ja 2016 kasumiprognoose arvestades, kaupleb ettevõte täna vastavalt ligi 8,9- ja 9,6kordse puhaskasumiga.
Joost märkis, et kasumiprognoosidesse ei ole arvestatud võimalikku kompensatsiooni veeteetasude vaidlusest Soome riigi vastu. Selle aasta 27. veebruari otsusega kohustas Helsingi ringkonnakohus Soome riiki tagastama Tallinki kontserni ettevõtetele aastatel 2001-2004 liigselt võetud veeteetasu koos intressidega, kokku 34,1 miljonit eurot. Soome riik kaebas selle otsuse edasi.
Tallinki aktsia on täna börsil langenud -0,83%, 0,832 eurole. Aasta algusest on aktsia tõusnud 24,3%.
Seotud lood
Tallink avaldas eelmise aasta detsembri ja möödunud majandusaasta neljanda kvartali statistika, mille järgi kasvas reisijate arv nii kuu kui ka kvartali lõikes.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.