ASi Infortar juhatuse esimehe Ain Hanschmidti sõnul ostis tema juhitud investeerimisfirma reedel küll 13,5 miljonit Tallinki aktsiat, kuid ülejäänud ligi 36,5 miljoni samal päeval börsiväliselt omanikku vahetanud aktsia kohta sai ta teada täna Äripäevast.
- Infortari osanikud Ain Hanschmidt ja Enn Pant. Foto: Raul Mee
„Üllatav see ei ole – börsil ikka ostetakse müüakse, ma ei tea sellest tehingust midagi,“ selgitas ta. „Lugesin ise ka Äripäevast.“
Hanschmidti sõnul oli 13,5 miljoni aktsia juurdeostmise põhjus proosaline. „Oleme
Tallinki suuraktsionär, usume Tallinkisse ja sellepärast ostsime. Hetkel on see ka väga hea hind.“
Seda, kes Infortarile nii soodsalt oma
aktsiapaki maha müüs, Hanschmidt kommenteerima ei soostunud. „Ma ei oska öelda, kas tohingi seda öelda. Ma ei ütleks seda. Las nad ise kommenteerivad, kes müüsid.“
Küll otsis Infortar tema kinnitusel ka ise pidevalt ostuvõimalust.
Ka sel teemal, kas Infortarilt võib lähitulevikus veelgi taolisi uudiseid tulla, jäi Hanschmidt kidakeelseks. „Mul on raske kommenteerida ja vara kommenteerida. Hetkel ei tea, et keegi sellise hinnaga müüks. Ostmine-müümine sõltub alati väga paljudest asjadest.“
Seotud lood
Mullu detsembri lõpus kirjutas Äripäev, et samal kuul on börsiväliselt liikunud pea 80 miljonit Tallinki aktsiat. Üsna suured tehingud on jätkunud ka tänavu jaanuaris ja veebruaris.
Tallinki ja Eesti Gaasi suuromanik trügib jõuliselt trükiturule.
Tallink rajab aasta lõpuks Tallinnasse tennisekeskuse ning samuti investeerib Helsingisse rajatavasse Guggenheimi muuseumisse.
Tallinki puhaskahjum oli mullu neljandas kvartalis 1,3 miljonit eurot, eelmise aasta sama ajavahemiku puhaskasum oli 8,4 miljonit eurot. Ettevõtte müügitulu kasvas aastatagusega võrreldes 1,6%, 227,6 miljonile eurole.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”