Harju Elekter Grupp võitis Soome suurima jaotusvõrguettevõtte Caruna hanke alajaamade tarnimiseks.
- Harju Elektri peadirektor Andres Allikmäe Foto: Andras Kralla
Eile sõlmitud 2+1+1 aasta leping lisab Harju Elekter Grupi Eesti ja Soome elektriseadmete tehaste senisele toodangule üle tuhande tehases valmistatud komplektalajaama aastas Caruna Grupile, tuues kaasa alajaamade tootmise olulise kasvu. Lepingu orienteeruv maht on 12 miljonit eurot aastas, teatas ettevõte.
Harju Elektri möödunud aasta käive oli 60,7 miljonit eurot, mis tähendab, et sõlmitud lepingu maht moodustab sellest ligi viiendiku. Juba enne lepingu sõlmimist sai aga börsiettevõte (eelmisel aastal) 64 protsenti oma käibest Soomest, mis tähendab et põhjanaabrite osakaal Harju Elektri tegevuses suurendab seda niigi märkimisväärset osa veelgi.
Möödunud aastal oli Harju Elektri puhaskasumiks 3,2 miljonit eurot.
Harju Elektri aktsia reageeris uudisele 4,55protsendilise tõusuga.
Caruna on Soome suurim jaotusvõrguettevõte, kellel on Soomes orienteeruvalt 20protsendiline turuosa ja kes vastutab 650 000 ettevõtte või üksikisiku elektrienergia varustatuse eest Lõuna-, Edela- ja Lääne-Soomes, Joensuus, Kirde-Uusimaal, Lapis ja Satakunnas.
Harju Elekter on juhtiv kesk- ja madalpinge elektri- ja automaatikaseadmete tootja Baltimaades ning Skandinaavia riikides. Harju Elekter Gruppi kuuluvad elektriseadmete valmistajatehased Eestis, Soomes ja Leedus: Harju Elekter Elektrotehnika , Satmatic Oy, Finnkumu Oy ja Rifas UAB , samuti lehtmetalltoodete valmistaja AS Harju Elekter Teletehnika ja kontserni Soome ettevõtetega seotud kinnisvara haldamise firma Harju Elekter Kiinteistöt Oy. Lisaks on Harju Elektril finantsinvesteeringud Läti elektriseadmete müügifirmas SIA Energokomplekss, superkondensaatorite tootjafirmas Skeleton Technologies Group OÜ ja Soome börsiettevõttes PKC Group Oyj.
- Harju Elektri aktsia reageeris Soomes tehtud tehingule ralliga.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Harju Elektri juhi Andres Allikmäe sõnul läheb ettevõttel kenasti ning kriisiks ettevalmistamisega nad ei tegele, sest enne tuleb teada, kust see kriis tuleb.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.