Nokia teise kvartali majandustulemused ületasid analüütikute ootusi, saades positiivse tõuke patenditüli lahenemisest Apple’iga ning tugevast kulude kontrollist tingimustes, kus võrguseadmete turul on kitsad ajad.
Kasum aktsia kohta kerkis 8 sendile läinud aasta sama perioodi 3 sendilt. Agentuuri Bloomberg küsitletud analüütikute ootused olid keskmiselt 5 sendi tasemel.
Käive kahanes teises kvartalis 1% 5,63 miljardile eurole võrreldes analüütikute prognoositud 5,62 miljardi euroga.
Maikuus Apple’iga lahenenud patenditüli andis Nokia patentide üksuses 90% tulude kasvust 230 miljonile eurole läinud aasta 89 miljonilt eurolt. See kõrge marginaaliga patentide litsenseerimise valdkond on Nokiale kasvava tähtsusega, kuna võrguseadmete turg on praegu madalaseisus.
„See litsentseerimise ja äripartnerluse kokkulepe, mis me Apple’iga saavutasime, oli selgelt kvartali kõrghetk,“ kommenteeris Nokia tegevjuht Rajeev Suri. „Plaanime neid ärisuhteid Apple’iga lähikuudel edasi arendada.“
Käive võrguseadmete üksusest, mis on suurim üksus, kahanes 5% 4,97 miljardile eurole. Nokia märkis, et turu seis selles valdkonnas on praegu keeruline, prognoosides turule 3-5% suurust langust. Nokial õnnestus siin aga saavutada parem
tulemus kui Rootsi võrguseadmete tootjal Ericssonil, mis teatas läinud nädalal võrguseadmete sektoris müügi 8% suurusest langusest.
Pehmendamaks negatiivset mõju mobiilside infrastruktuuri investeeringute vähenemisest, on Nokia üle võtnud oma Prantsuse rivaali Alcatel-Lucenti, mis tagab Nokiale laiema tooteportfelli.
Täiendavat tulu saab Nokia ka Apple’iga mitmeks aastaks sõlmitud lepingust võrguseadmete ja teenuste müügiks. Apple omakorda võtab lepingu järgi taas oma poodidesse ja veebi Nokia digitaalse tervise tooted.
Nokia aktsia oli majandustulemuste avaldamise järel hommikul Helsingi börsil ligi 3% plussis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.