Euroala inflatsioon jäi juulis Euroopa Keskpanga ootustele alla.
- Mario Draghi Foto: Scanpix/Reuters
Tarbijahinnad tõusid juulis 1,3 protsendi võrra, mis on täpselt sama palju kui kuu varem. Samas toidu- ja energiahinnad kerkisid 1,2 protsenti, mis on viimase kolme kuu kõrgeim näitaja.
Juuli inflatsiooninumber kinnitab, et Euroopa majandus on küll kuumenemas, kuid jätkusuutlikku kasvutrendi pole veel välja kujunenud, kirjutab Bloomberg.
Praegu käib ka arutelu selle üle, mis saab Euroopa Keskpanga ja Mario Draghi 2,3 triljoni euro suurusest stiimulpaketist pärast selle lõpptähtaega detsembris.
Täpsemalt muudab praegune inflatsioonimäär Keskpanga taganemise stiimulmeetmetest keerulisemaks. „Stiimulpaketist väljumiseks peab Keskpangal olema septembriks või oktoobriks kindel visioon, kuid seda takistab inflatsioonimäära ning palkade püsimine samal tasemel,“ ütles ABN Amro Amsterdami ökonomist Nick Kounis. „Nad võivad tugineda oma argumentides sellele, et eurotsooni majanduskasv toob hiljem või varem kaasa inflatsioonimäära kerkimise,“ lisas ta.
Seotud lood
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.