Küberekspert: andmed on kuld, aga võivad olla ka äri allakäigu algus

    Küberintsidentidest teavitamiste arv on kasvutrendis. Ettevõtted digitaliseeruvad, on rohkem küber- ja digikomponente, mis võivad olla sihtmärgiks küberkurjategijatele.

    2023. aastal teavitati Riigi Infosüsteemide Ametit (RIA) ligi 3300 küberintsidendist, 2024. aastal, ainuüksi märtsis, registreeriti 500 olukorda, kus infosüsteem või seal olevad andmed said mõjutatud.

    Tehnopol Startup Inkubaator koostöös RIA ja Euroopa küberpädevuskeskusega (ECCC) viivb ellu küberkiirendi, mis aitab kübervaldkonna iduettevõtetel oma tooteid või teenuseid arendada. Kiirendisse on oodatud startupid, kes arendavad tooteid või teenuseid, mis kaitsevad ettevõtteid digitaliseerumise ja uute tehnoloogiate kasutamisele võtmisega kaasnevate küberohtude eest.

    Kuidas RIA arendab ja haldab digiriigi keskseid tehnoloogilisi platvorme ning tagab riigi küberturvalisuse? Kas küberturvalisuse alla raha panemist nähakse investeeringu või kuluna? Mitu protsenti võiks IT eelarvest turvalisusesse panustada? Neile ja teistele küsimustele aitab vastuseid leida RIA teaduse ja arenduse ekspert-koordinaator Seiko Kuik.

    Anname ka kolm nõuannet turvaliseks digikäitumiseks ja soovitusi, missuguseid kogemuslugusid RIA aastaraamatust lugeda.

    Tehnopol Startup Inkubaatori teenus- ja kogukonnajuht ning küberkiirendi programmijuht Anne-Liisa Elbrecht annab hea ülevaate küberkiirendi sisust ja tegevustest ning sellest, kuidas osalejaid valitakse.

    Missugused on edulood ja kellele peaks pilgu peale panema, kas kõik soovijad saavad kiirendiga liituda ning kui palju raha oma toote või teenuse jaoks kasutada antakse, saab lähemalt kuulata saatest.

    Saadet juhib Tõnu Einasto.

    Fotol Anne-Liisa Elbrecht ja Seiko Kuik.
    Foto: Tõnu Einasto.

    • Sisuturundussaade
    • 30.04.2024
    KIIRUS:
    Küberekspert: andmed on kuld, aga võivad olla ka äri allakäigu algus
  • Hetkel kuum