Kümnetonnine seade vajab kolimisel õrna käsitlemist

    Tööstuslike seadmete kolimine võib osutuda tõeliseks peavaluks, kui püüda seda omal käel korraldada.

    „Enim võivad klientidele tekitada probleeme seadmed, mille manuaalid on ajaga kaduma läinud, lisaks on igal masinal palju kaableid ja otsikuid, mille märgistuski on maha kulunud. Mõnedel juhtudel võime rääkida isegi sadadest juhtmeotsadest, mis lahtiseks jäävad,“ rääkis suurseadmete kolimisele spetsialiseerunud firma BBT juht Raavo Kangur.

    „Iga suurte seadmete kolimine on eriline ja kahte samasugust kogemust ei ole. Kõik algab sellest, kas meid ootavad ees täiesti uued, tühjad ruumid või peame kolima juba olemasolevatesse tootmisruumidesse, kus inimesed sees töötavad,“ selgitas Kangur. „Kuigi esimesed küsimused, mida klientidele esitame on hoopis, mis on tähtajad ja millised on tingimused,“ lisas ta.

    Põhiraskus kolimisel on just läbipääsuteedel, sest tihti on aastate jooksul ehitatud siseruume ümber ja harvad pole juhud, kui vaheseinu tuleb maha lõhkuda.

    Kuula saatest, miks vaatamata sellele, et kliendid joonistavad seadmete uued asupaigad täpselt paberitele, võivad ees oodata üllatused või mida teeks BBT klient Reimax Electronics tegevjuht Urmo Sisask täna kolimist ettevalmistades teistmoodi. 

    Saadet juhib Juuli Nemvalts.
    Foto: Panthermedia/Scanpix.

    • Sisuturundussaade
    • 29.04.2024
    KIIRUS:
    Kümnetonnine seade vajab kolimisel õrna käsitlemist
  • Hetkel kuum