Vesimentor OÜ sai alguse 20 aastat tagasi plasttorudest kaevude tootmisega. Aktiivse arendustöö tulemusega pakub Pärnu ettevõte oluliselt laiemat teenusevalikut alates survevalu- ja vaakumvalutehnoloogiast kuni CNC-lõikuse ning kroomimiseni. Uusi suundi on tulemas veelgi.
Vesimentor OÜ aastakäive on umbes 2,25 miljonit eurot ning sellest pool läheb ekspordi arvele. Kui uued seadmed korralikult tööle hakkavad, võiks ekspordi osakaal kasvada umbes70 protsendini.
Ettevõtte juhi Kristo Kirsi hinnangul on uute tehnoloogiate soetamine ühest küljest riskide maandamine erinevate tegevustega, teisalt aga annab see võimaluse pakkuda senistele klientidele laiemat teenusevalikut ning saada juurde uusi väga põnevaid kliente erinevatest sektoritest.
Alustades teostas Vesimentor OÜ käsikeevitust platsmassile ja valmistas lihtsamaid plastdetaile nagu väiksemad pumplad ning reo- ja sadeveekaevud. Ligi viis aastat tagasi soetati rotovalu-tehnoloogia, millega hakati tegema telekommunikatsioonisektori jaoks erinevaid kaablikaeve. „See on tänaseni meie nii-öelda leivanumber, millele on lisandunud suur hulk muid mahuteid ja tooteid,“ märgib Kirs. Lisaks on olemas seadmed plasti jahvatamiseks, käsikeevituseks, purustamiseks ning ultrahelikeevituseks.
Viimaste aastate jooksul on ettevõte võtnud ette tõsisema arengu erinevate tehnoloogiate juurutamisel ning teenusteportfelli laiendamisel: lisandunud on survevalutehnoloogia, vaakumvalutehnoloogia ja CNC-lõikus. Tootmine toimub 1000ruutmeetrisel pinnal, millele lisandub 4000 ruutmeetrit laopinda.
„Täna moodustab olulise osa meie käibest kaitsetööstuse valdkonda tehtavad tooted. Omame ka kaitsetööstusele tootmiseks vajalikku ISO sertifikaati AQAP ning lisaks ISO 9001, 14001 ja väljatöötamisel on ISO TS sertifikaat. Need näitavad, et võtame oma tööd tõsiselt, oleme usaldusväärsed ning panustame oma tegevusse jätkusuutlikult,“ räägib Kirs. Teine suur osa Vesimentori käibest tuleb telekommunikatsiooni- ja maakaevude valdkonnast ning kolmandana võib nimetada surve- ja vaakumvalu erinevad tooted.
- Sel aastal lisandub Vesimentori teenuste hulka metalliseerimine, mille abil saab erinevad tooted ja materjalid katta alumiiniumi-, kroomi-, kulla-, titaani- või mõne muu metallikihiga.
Uudised: metalliseerimine ning kummitihendite CNC-pink
„Sel aastal on meil tulemas kaks siinses regioonis veidi haruldasemat tehnoloogiat – metalliseerimine ehk kroomimine ning CNC-põhimõttel toimiv kummitihendite paigaldusmasin,“ tutvustab ettevõtte juht.
Metalliseerimispingi abil saab erinevad tooted ja materjalid katta alumiiniumi, kroomi, kulla, titaani või mõne muu metallikihiga. Seda tehnoloogiat kasutatakse väga palju näiteks autotööstuses masinate esi- ja tagareflektorite tegemisel, samuti valgustitetootmises erinevate reflektorpindade, kodumasinate tööstuses erinevate nuppude, läikivate pindade ja ekraaniraamide katmisel ning kosmeetikatööstuse pakenditel. Valdkond on lai alates masinatööstusest kuni pakendi- ja klaasitööstuseni, kuna ka klaasi saab metalliseerida.
Vesimentori teine huvitav uus suund sel aastal on kummitihendite paigaldusmasin. CNC põhimõttel töötav seade on võimeline järgima kliendi antud kujundit ning tootma neid erinevate paksustega. Tihendite valmistamise teenus ehk inglise keeles potting ei ole Eestis väga levinud, kuid vajalik kõikvõimalikes valdkondades alates elektritarvikutest ja kodumasinatest kuni mootoriteni.Kristo Kirs märgib, et uute pinkide lisandumine ei ole mitte ainult lihtne investeering tehnoloogiasse, vaid kogu tootmishoone ümberehitamisse, sest uued seadmed vajavad ülimat puhtust. „Ehitame oma tootmist nii-öelda tolmuvabaks. Väljakutse on suur, aga edasiseks arenguks väga vajalik.“
Tulemas on veel kolmaski uus tegevussuund – kõrgsageduskeevitus, mis liidab plastdetailid omavahel läbi vibratsiooni. Sellest teenusest on kliendid Kristo Kirsi sõnul olnud väga huvitatud, sest kõrgsageduskeevitus võimaldab plasti liita senise aeganõudva protsessi asemel ülikiirelt.
Eesmärk on ekspordi suurendamine
Vesimentor OÜ käive on aastas umbes 2,25 miljonit eurot ning sellest pool läheb ekspordi arvele. Kui aga uued seadmed korralikult tööle hakkavad, võiks ekspordi osakaal kasvada umbes 70 protsendini. Praegu töötab ettevõte näiteks oma hooajal ehk siis kevadest sügiseni mitmes vahetuses, kuid talvel ühes – ka siin oleks koht, kus saaks efektiivsust tõsta.
„Meie eesmärgid on kõrged, aga saavutatavad,“ nendib Kristo Kris. „Ja seda muidugi tänu meie suurepärasele kollektiivile, kes teeb oma tööd professionaalselt ja südamega. Aitäh neile ja kõigile meie klientidele ning koostööpartneritele!“
Seotud lood
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.