Äripäev avaldab nimekirja üle 600 mehe-naisega, kes võlgnevad oma lastele kokku enam kui viis miljonit eurot.
- 100 suuremat alimendivõlglast peavad kokku maksma 2,4 mln eurot. Foto: Scanpix
Tabelit koostab Eestit kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koda ning avaldab oma kodulehel 2011. aastast vastavalt justiitsministeeriumi korraldusele.
Võlglase nimekirja kandmiseks peab võlanõudja paluma täituril seda teha, eelduseks, et täitemenetluses on lapse elatise nõue olnud sissenõutav üle 60 päeva.
Äripäeva palvel korrastasid kohtutäiturid nimekirja möödunud sügisel - enne oli tabeli mõni rida aastaid uuendamata ja võlainfo vananenud.
Siin avaldatud tabel on 07.01.2016 seisuga.
Edetabelis on elatisvõlglaste jäämäe tipp. Kokku ulatub võlglaste hulk 9000ni ning nende võlasumma 14,5 mln euroni.
Märkus: tabelis oleva Xuan Truc Tran sünniaasta lahtrisse märgitud 0 tähendab, et isiku sünniaasta ei ole teada.
Kogu edetabeliga saab tutvuda Äripäeva tellija. Selleks logi sisse või vormista Äripäeva tellimus
siit.
Seotud lood
Aasta lõpus valminud portsust uutest sanktsioonidest oma kohustusi eiravatele elatisvõlgnikele läks osa nüüd ministeeriumidevahelisele kooskõlastusringile, kuigi üksikvanemate esindajalt said need mullu hävitava hinnangu.
Sellelt aastalt ootan, et sümbolväärtusega peenhäälestuse asemel hakkaks riik oma lastele elatisraha maksmise vältijaid ka päriselt pitsitama ja looks looderdamises korra majja, kirjutab ajakirjanik Mari Mets.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.