Sel nädalal negatiivse tegelasena ootamatult poliitikalavale tõugatud Kalev Lillot võib nimetada Reformierakonna rehaks.
Kui ministrite ja linnapeade noori poliitnõunikke nimetatakse juhtmeteks ehk ametimeesteks, kelle ülesanne on tipp-poliitiku ja erakonna vaheline infovahetus, siis Kalev Lillot võib nimetada Reformierakonna rehaks.
Lillo on Reformierakonnas see mees, kes koordineerib peakorteri suhtlust erinevate Eestimaa piirkondadega. Kui erinevatelt allikatelt uurida, kelle raha võis olla ümbrikutes, mille Lillo Meikari väitel talle ulatas, vastatakse, et tõenäoliselt oli tegemist ettevõtjatega, kelle ärihuvid on seotud mõne omavalitsusega.
Just omavalitsused on olnud Reformierakonnas Lillo vastutusalaks. Tema sõnaga arvestatakse erinevate regionaalprojektide rahaeraldamise üle otsustamisel, näiteks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusraha jagamisel. Paremas kirjas on omavalitsused, kus ettevõtjad saavad aru, et toetada tuleb Reformierakonda. Kohalikud parteilased peavad leidma ettevõtja ning omavalitsuse vahel ühishuvi.
Kalev Lillo rollist Reformierakonnas loe pikemalt täna ilmunud Äripäevast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.