Tartu maakohus kohaldas Werol Tehaste juhi Meelis Virro suhtes ärikeelu, kuid ei teinud otsust Rein Kilgile seatava ärikeelu kohta.
Kohus teatas, et jättis tegemata ärikeelu kohaldamise või kohaldamata jätmise otsuse Rein Kilgi kohta. Küll aga kohaldas ärikeelu Meelis Virrole, kes on olnud mitme aasta keskel AS Werol Tehased (WT) juhatuse liige, sealhulgas WT pankroti väljakujunemise ajal. WT tehingud on olnud Virro otseses pädevuses ja tegeliku otsustamise all. Seejuures on Virro olnud WT juhatuse ainuliige.
Kohus leidis, et arvestades Virro käitumist WT juhtimisotsuste tegemisel, on tõsine oht, et mistahes äriühingut juhtides võib ta jätkata raskete juhtimisvigade, aga ka kuritegudeks kvalifitseeruvate tegude toimepanemist.
Põhjendatud kahtlused mitme kuriteo toimepanemises ja rasked juhtimisvead osutavad kohtu hinnangul sellele, et Virro ei kujunda mitme erineva äriühingu nimel samaaegselt tegutsedes ühest positsiooni, kelle suhtes ta parajasti lojaalne on või millise äriühingu huve teenib. Kuna rida teisi Virroga seotud äriühinguid on samuti pankrotistunud, ei ole rasked vead äriühingu juhtimisel tema puhul üksnes oht, vaid realiseerunud tegelikkus.
Virro suhtes kohaldatud ärikeelu sisuks on keeld olla mis tahes juriidiliste isikute (k.a välismaa juriidilised isikud) juhtorgani liige, prokurist või likvideerija. Olemist mittetulundusühingu juhtorgani liige ja tegutsemist füüsilisest isikust ettevõtjana ei pidanud kohus vajalikuks piirata.
Kohus kuulutas WT pankroti välja 5. aprillil 2012. Virro on WT juhatuse liige alates 2008. aasta 15. maist ning Kilk oli WT juhatuse liige 15. septembrist 2008 kuni 8. novembrini 2012. Pärast seda on Kilk olnud WT nõukogu liige.
Tänane kohtumäärus kuulub täitmisele alates selle aasta 28. novembrist, kuid mitte hiljem kui määruse jõustumisest. Määrus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.
Seotud lood
Prokuratuur alustas Rein Kilgi pankrotis ettevõtte Werol Tehased suhtes kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis viitab suures ulatuses kelmusele, kirjutas Delfi.
Enam kui kümme äri allakäigule tüürinud Rein Kilgi endised töötajad kirjeldavad teda kui inimest, kes ostis ettevõtteid kokku, aga ei osanud siis nendega midagi mõistlikku peale hakata.
Ärimees Rein Kilk käib kohut rea endiste alluvatega, kellega on lootusetult tülli pööranud. Endised tippjuhid lahkavad avameelselt selle põhjusi.
Tartu maakohus arutab praegu Werol Tehaste pankrotihaldur Toomas Saarma hagi Rein Kilgi ja tema teise suure pankrotistunud ettevõtte Lõuna Toiduainetööstuse (leivatööstus Pere), aga ka riigikogu liikme Aivar Koka ja endise ministri Jaan Õunapuu ning veel kahe rapsiõlitehase juhtimisega seotud ärimehe vastu.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele