Viru Keemia Grupi kahe õlivabriku sulgemise tõttu saavad koondamisteated detsemberis 64 inimest ja 12 töötajaga lõpetatakse ajutised töölepingud. Kokku kaob esimese koondamisega 76 töökohta, teatas ettevõte.
- VKG koondab detsembris 76 töökohta. Foto: Eiko Kink
Seoses kahe õlivabriku sulgemisega väheneb töökohtade arv järgmistes VKG koosseisu kuuluvates ettevõtetes: VKG Oil, VKG RMT, VKG Transport ja VKG peakontor.
VKG juhatuse esimehe Priit Rohumaa sõnul tuli sulgemise otsus võtta vastu vaatamata sellele, et VKG Kiviteri vabrikud on kõige kapitali efektiivsemad õlivabrikud. Sulgemise põhjuseks on see, et "VKG ei ole siiani keskkonnaministeeriumiga saanud kokkuleppele aastase kaevelimiidi suurendamises ning seetõttu ei saa kaevandada täisvõimsusel mõistliku hinnaga põlevkivi oma Ojamaa kaevandusest".
"Oleme selle riikliku piirangu tõttu seetõttu sunnitud Eesti Energiast ostma põlevkivi üle kahe korra kallima hinnaga ja tänases järsult langenud nafta maailmaturu hinnas töötaksid tehased alla muutuvkulude piiri," teatas Rohumaa. Tema sõnul tuli sulgemine otsustada, et mitte panna ohtu ülejäänud kontserni jätkusuutlikkus.
1.detsembril otsustas VKG sulgeda kaks õlivabrikut. Otsus puudutab ligi 200 kontsernis töötavat inimest. Vabrikute sulgemisega põhjustatud koondamised jätkuvad ettevõtte teatel ka järgmise aasta alguses, kuid hetkel ei ole veel teada, mitu inimest saab koondamisteate.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viru Keemia Grupi juhtkond otsustas konserveerida Kiviter-tehnoloogial töötavad põlevkiviõlivabrikud nafta märkimisväärse hinnalanguse tõttu ning koondada 500 inimest.
Eesti suurim erakapitalil tegutsev põlevkivitööstus Viru Keemia Grupp on keskkonnaministeeriumi kohtusse tirinud lausa seitsme kohtuasjaga. Kolm ministrit pidasid kriisikoosolekut.
Tuleva aasta jooksul vähendab Eesti Energia oma Narva karjääri koosseisu ligi 150 töötaja võrra. Põhjus on energiaturu madalates hindades, millele ei prognoosita kiiret taastumist, teatas Eesti Energia.
Suve varjus jõudis keskkonnaministeeriumis koostatud maapõueseaduse eelnõusse ootamatult põhimõtteline muudatus.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.