Veel aasta tagasi oli naftatööstuse suurim probleem see, et suur osa töötajatest oli varasele pensionile minemas ning uusi ei tulnud nii kiiresti peale. Nafta hinnalanguse tõttu on olukord nüüdseks aga vastupidine.
- Nafta puurtorn. Foto: Bloomberg
Nafta hinnalangus on tootjate elu raskeks teinud ning enamus on sunnitud kulusid kärpima. Paljud pensionile lähenevad töötajad on vallandatud ning prognoositakse, et koondamislaine tagajärel kaob veel kümneid tuhandeid töökohti.
Kõige halvemini mõjutab nafta hind just neid tootjaid, kellel kulub ühe barreli tootmiseks rohkem kapitali. Näiteks USAs on olukord hullem kui Saudi Araabias.
Jaanuaris teatas naftatootmisteenuseid pakkuv Baker Hughes, et koondab 11 protsenti töötajatest. Kokku tähendas see 7000 töökoha kadumist. Nende rivaal Schlumberger teatas, et töökohti vähendatakse 9000 võrra. Koondajate hulgas on ka suurettevõtted nagu Shell, Apache, Pemex a Halliburton.
„Maailma energiasektoris on vähendatud töökohti rohkem kui 100 000 võrra. Nafta logistikaga seotud keskuste arv Brasiilias, Austraalias, Šotimaal ja mujal maailmas väheneb,“ teatas Swift Wordlwide Resources hiljuti.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.