Tallinki kruiisilaevadel pakkus aastaid turistide pildistamise teenust seltskond, kes maksis oma töötajatele ümbrikupalka, pettis riiki ja koostööpartner Tallinkit.
- Tallinki kruiisilaevadel fototeenust pakkunud ärimees Uku Russ Ilves maksis oma töötajatele ümbrikupalka. Foto: Andras Kralla
„Ma küsisin, et kas see on siis nagu ümbrikupalk, aga tema vastas, et see on palk ümbrikus,“ meenutas üks anonüümseks jääda soovinud endine piltnik. Viimastel aastatel mindi nii nahaalseks, et maksmata jäeti lausa kõik tööjõumaksud. Fotoäri vedasid aastaid Uku Russ Ilves (33) ja Veigo Vesman (30), kuid neil olid ka kurikuulsad koostööpartnerid, kes skeemist koore riisusid.
Loo üks peategelasi Ilves tegi kõik endast oleneva, et mitte Äripäevale kommentaare jagada. "Minult või!" karjatas ta ajakirjanikule, kui ütlesime, et tahame küsida tema firmade kohta. Rohkem tema suu sel teemal ei avanenudki.
Ilvese ettevõttega lõpetas Tallink lepingu alles eelmisel kuul, kuna veebruaris oli osa petta saanud töötajatest otse Tallinki juhtkonna poole pöördunud ja see avas börsifirma silmad. Tallinki kommunikatsioonijuht Luulea Lääne nentis, et nad ei teadnud probleemidest varem midagi.
Loe skeemist ja skeemimeistritest reedesest Äripäevast.
Seotud lood
Maksuamet ja prokuratuur harutavad juba pikemat aega lahti umbes 30 ettevõttest koosnevat aastaid kestnud petuskeemi, millega tekitati tippajal kahju suurusjärgus 2 miljonit eurot aastas.
Suurima käibega ettevõttel on tegelikult kaelas hoopis hiiglaslik maksuvõlg.
Erinevate maksuskeemide punumise ja ametkondade kurnamisega tuntust kogunud Raivo Paala, kes püüdis väidetava megatehingu eest riigilt 540 miljoni euro suurust käibemaksu tagasi küsida, mõisteti pärast aastaid kestnud kohtumenetlust tehingu fabritseerimises süüdi.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”