Ligi 50 töötajaga ja Äripäeva edetabelites kõrgetele kohtadele jõudnud Põlvamaa lastemööblitootja Suwem esitas pankrotiavalduse.
- Lastemööblitootja Suwem endine juht ja praegune omanik Kaido Mäesalu näitab õõnsust, kuhu kleebitav kleebis aitas neil Saksa turul läbi lüüa. Foto: Väinu Rozental
"Olen esitanud pankrotiavalduse," kinnitas eile Suwemis ettevõtte juhataja Viljar Repp
Võrumaa Teatajale. Repp ütles pankroti põhjusi kommenteerides, et selle põhjus on püsiv maksejõuetus. Juba poolteist kuud pole ettevõte suutnud materjali sisse osta. Nüüd on raskusi töötajatele palga maksmisega, mistõttu käis eile ettevõttes kohal töötukassa esindaja, kes selgitas töötajatele võimalusi. Repp ütles, et koondada on kavas kõik töötajad, tööle jäävad ainult mõned valvurid.
Omanik: mind enam ei kuulata.
Lõunaleht kirjutas kolm nädalat tagasi, et muidu avala jutuga Suwemi endine juht ja praegune osanik Kaido Mäesalu jäi firma olukorda kommenteerides napisõnaliseks ja ütles, et teda selles firmas enam ei kuulata. Ettevõttes lahvatanud konfliktist
kirjutas Äripäev mullu sügisel.
„Olen väga nukker selle üle, mis ettevõttes toimub,” sõnas Mäesalu. „Mis toimub ettevõtte sees, seda pole mul eetiline kommenteerida. Kui numbrid ja faktid on sellised nagu on, mis see minu kommentaar aitab. Olen väga pettunud, kuid kahjuks on minu käed lühikesed.”
Üks firma, kes katkestas saematerjali tarnimise Suwemile, on OÜ Lompka SK. Ettevõtte juht Toomas Meldre ütles LõunaLehele, et Suwem oli jäänud firmale võlgu ning nüüd sai Lompka SK osa tasust kätte valmismööblina.
Suwemi pikaajalise töötaja väitel müüdi maikuus enamik Suwemi tööpinke ja tootmishooned Andres Pariku firmale OÜ Enghold, kellelt Suwem neid nüüd omakorda rendib.
Inforegister.ee andmeil on ettevõttel tänase seisuga 33 500 eurone maksuvõlg, millest poole moodustab sotsiaalmaks ning veerandi tulumaks.
Mis on mis
AS Suwem
1992. aastal asutatud Põlvamaa mööblitootja.
Jõudis korduvalt Äripäeva
mööblitööstuse TOPis ja
Põlvamaa TOPis esikümnesse. Samuti kerkis firma viiel korral kiiresti kasvavate ettevõtete ehk
Gaselli TOPi, milles osalemiseks pidi firma kolme aasta jooksul kasvatama käivet ja kasumit vähemalt poole võrra.
2013. ja 2014. aasta majandusaasta-aruannet ettevõte esitanud ei ole. 2012. aastal oli ettevõte 2,5 mln eurose käibega mööblitööstuses suuruselt 34. ettevõte. Äripäeva infopanga
Agent andmeil on ettevõtte omanikud OÜ Jupoman (35%, Juhan Popman), Kaido Mäesalu (34%) ja Infano OÜ (25%, omanik Viljar Repp).
Pisidetail aitas läbimurdeni
2011. aastal
kirjutas Ärpäev, kuidas pisiasi ehk kleeps lastemööblil aitas Saksa turul läbi lüüa. Ettevõte alustas viis aastat tagasi lastetoa mööblisarja eksportimist Saksamaale läbi sealse müügiesindaja, toodet müüdi 43 suures kaupluses ning riigist tuli toona käibeks 1,5 mln eurot.
Müügiedu valem oli lihtne – tuli teistest eristuda. Kõigepealt tekkis neil idee freesida voodi tugijala ülaossa väikesed ruudukujulised õõnsused ja värvida need õõnsused teise värviga - tekkis ere värvilaik, mis hakkas silma. Järgmisena tekkis idee kaunistada õõnsus pildiga. Selleks sobis ideaalselt kleeps ja mis veel parem – laps saab vanale kleepsule uue peale kleepida. Nii müüdigi narivoodit koos kleepsukomplektiga, kus sobivaid pilte nii poistele kui tüdrukutele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Investorid teevad kulda ja bitcoini ostes aina rohkem panuseid sellele, et valuutade väärtus langeb. See trend on tulnud, et jääda, teatas USA suurim investeerimispank JPMorgan Chase.