USA Toidu- ja Ravimiamet on heaks kiitnud esimese ravimi, mis on toodetud 3D-printeriga, vahendab MarketWatch.
Spritami nime kandev ravim kiideti heaks sissevõetava rohuna, mis peaks leevendama epilepsiat nii täiskasvanutel kui ka lastel.
3D-printimistehnika loob poorse, vees lahustuva tableti. Seega ei pea patsient tabletti tervelt alla neelama. Epilepsia põdejatele, kellel on raskusi neelamisega, on see omadus tähtis. Samuti on ravimit kergem manustada lastel, kes ei saa tablettide neelamisega alati hakkama.
Ravimi loomiseks arendas ettevõte Aprecia Pharmaceuticals ZipDose’i
tehnoloogia, mis kasutab Massachusettsi tehnoloogiainstituudi poolt litsentseeritud 3D-printimise tehnoloogiat.
„3D-printimise potentsiaali kasutamise võti seisnes patenditud seadmete disainimisel ja ehitamisel,“ ütles Aprecia tegevdirektor Don Wetherhold.
Aprecial on tootmistehas New Jerseys ja pooleliolev ehitus Ohios.
3D-printimine võimaldab ravimeid printida kihtide kaupa, mis tähendab, et tootmine on väga täpne. Wetherhold ütles, et tulevikus võidakse tehnoloogiat laialdasemalt kasutama hakata.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.