Tallinna Sadama juhtidele altkäemaksu andjatena kahtlustatakse firmade Baltic Maritime Logistics Group, Esteve Terminal ja CF&S logistika- ja transiidiärimehi, kirjutas Eesti Päevaleht.
- Altkäemaksu võtmise kahtlusega Allan Kiil ja altkäemaksu andmise kahtlusega Üllar Raad. Foto: Andres Haabu
Eesti Päevalehe andmetel on
altkäemaksu andmises kahtlustatavana kinni peetud üks Baltic Maritime Logistics Group ASi (BMLG) omanik ja nõukogu esimees Tõnis Pohla ning samale firmale kuuluva Esteve Terminal ASi juhatuse esimees Üllar Raad.
Pohla ettevõttele Moveo kuulub 21% BMLGst ning eelmise aasta eest võttis Pohla sealt 525 000 eurot dividende. 2013. aasta eest maksis ta endale omanikutulu 568 000 eurot, aasta varem 510 000 eurot.
Äripäeva rikaste TOP hindas 2013. aastal Pohla varanduse suuruseks 11,3 miljonit eurot.
BMLG on ainult holding-firma, mis koondab logistika ja transiidiga tegelevaid ettevõtteid: CF&S tegeleb logistikaga ja Esteve on Paldiski sadamas suurim stividoriteenuste pakkuja.
BMLG oli eelmisel aastal
Äripäeva Eesti Edukamate Ettevõtete TOP100 143. kohal. Käibe järgi reastades oli ettevõte Eestis 56. kohal.
CF&S on suurim Eesti omanikele kuuluv ekspedeerimisfirma, mis saavutas eelmisel aastal
Äripäeva Ekspedeerimisettevõtete TOPis 37. koha.
Kapo pidas eile kinni riigiettevõtte
Tallinna Sadam juhatuse esimehe
Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme
Allan Kiili ning kahtlustab neid suures ulatuses altkäemaksu võtmises.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pärast korruptsiooniskandaali on riigifirma Tallinna Sadam aktiivselt värvanud tippjuhte erasektorist.
AS Tallinna Sadama nõukogu valis tänasel koosolekul ettevõtte juhatuse esimeheks Valdo Kalmu, kes alustab tööd 1. märtsist, teatas ettevõte.
Viis aastat tagasi oli tõsiselt kaalumisel Tallinna Sadama toonase juhtkonna vahetus, kuid praeguseks korruptsioonikahtlustusega Ain Kaljurand ja Allan Kiil jätkasid mõjuka reformierakondlase Neinar Seli toel.
Eile toimunud kohtuistungil kinnitas tunnistajana üle kuulatud Vjatšeslav Leedo, et temalt ei küsinud raha küll Tallinna Sadama endine nõukogu esimees Remo Holsmer, vaid hoopis Tallinna Sadama endine juhatuse liige Allan Kiil.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.