Täna vahi alla võetud Tallinna Sadama juhi Ain Kaljuranna kaitsja Paul Kerese hinnangul oli vahistamismenetlus ebaaus, kuna Kaljurand ja tema kaitsjad ei saanud tutvuda vahistamismääruse aluseks olnud tõendusmaterjaliga.
- Vandeadvokaat Paul Keres. Foto: Erik Prozes
„Tänane
vahi alla võtmine ei ole minu hinnangul põhjendatud ja vahistamismenetlus oli ebaaus, kuna vastuolus Euroopa Inimõiguste kohtu seisukohtadega ei võimaldatud kaitsjatel ega ka
Kaljurannal tutvuda tõendusmaterjaliga, millele rajati vahistamismäärus. Siin on rikutud kaitseõigust,“ kommenteeris vandeadvokaat Keres.
Kerese sõnul ei ole Kaljurand ennast talle esitatud kahtlustuses süüdi tunnistanud. Samuti on selgunud, et ülejäänud kuus kinnipeetavat (kõik peale Kaljuranna ja Kiili) on vabastatud.
„Milles seisneb eriline vajadus vahistada Kaljuranda ja Kiili, ei ole siiani täpselt aru saanud,“ imestas Keres.
Seotud lood
Pärast korruptsiooniskandaali on riigifirma Tallinna Sadam aktiivselt värvanud tippjuhte erasektorist.
AS Tallinna Sadama nõukogu valis tänasel koosolekul ettevõtte juhatuse esimeheks Valdo Kalmu, kes alustab tööd 1. märtsist, teatas ettevõte.
Eile toimunud kohtuistungil kinnitas tunnistajana üle kuulatud Vjatšeslav Leedo, et temalt ei küsinud raha küll Tallinna Sadama endine nõukogu esimees Remo Holsmer, vaid hoopis Tallinna Sadama endine juhatuse liige Allan Kiil.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.