Prokuratuur alustas Rein Kilgi pankrotis ettevõtte Werol Tehased suhtes kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis viitab suures ulatuses kelmusele, kirjutas Delfi.
- Ärimees Rein Kilk mullu kohtus seoses Weroli õlitehase pankrotiga. Foto: Andras Kralla
Menetlus alustati Postimehe ajakirjaniku päringu alusel ning see puudutab ASi Werol Tehased ja
Eesti Energia vahelist katlamaja tehingut.
Lõuna ringkonnaprokuratuur kinnitas Äripäevale, et ASi Werol Tehased ja Eesti Energia ASi vahelise katlamaja tehingu kontrollimiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 209 lg 2 p 3 tunnustel.
Kahtlustatavana ei ole praegu kedagi üle kuulatud ning kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei.
Kuna menetlus on algusjärgus, ei saa prokuratuur praegu täiendavatele küsimustele vastata.
Umbes kaks aastat tagasi tuli välja, kuidas toonane Eesti Energia nõukogu liige kauples välja ligi viie miljoni eurose tehingu, millega riigifirma ostis Werolilt katlamaja ja ehitas sinna kõrvale elektrijaama. Postimees on kirjutanud, et Kilk lasi elektrijaamal Werolile külma ja sooja müüa, kuid arved jättis tasumata, kirjutas
Delfi.
Eesti Energia sõlmis
Weroliga lepingu 2011. aasta jaanuaris, kaks kuud hiljem sõlmiti ehitusleping. Eesti Energia veidi üle viie miljoni euro maksev koostootmisjaam Weroli tehase juures sai nurgakivi sama aasta suvel.
Ka peaminister
Andrus Ansip on omal ajal tehingu hukka mõistnud ja pani imeks, et energiafirma maksis oma nõukogu liikmele Rein Kilgile „vana kuuri" eest veel üheksa miljonit krooni.
Kilk lahkus Eesti Energia nõukogust 2013. aastal.
Seotud lood
Sel nädalal jätkus kohtuprotsess Rein Kilgi ja tema lähedaste üle. Kilk hoiab tagaplaanile, vältides kohtuasjast rääkimist.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.