Uus Aasia stiilis toidukoht Wok to Walk võtab šnitti Aasiast, täpsemalt sealsetest toidukärudest, mis kõikjal ringi vuravad. Isegi rattad on kärudel all, kuigi imepisikesed. Ainult maitsed on maha ununenud, need on jahedalt euroopalikud.
- Wok to Walk pakub külalistele, nagu nimigi ütleb, vokiroogasid, mille maitsebukett kastmelasu alt kahjuks välja ei tule. Foto: Eiko Kink
Maitseelamus
Wok to Walk
11 p (30 võimalikust)Toit ja jook: 4 p Teenindus: 3 p Interjöör: 4 p
Aadress: Vana-Viru 14, TallinnTelefon: 444 3320Avatud: P–N 10–23, R–L 10–04
Eelmisi Äripäeva restoraniteste loe
www.aripaev.ee/restoranitest Muidugi ei sõida nende käru kuhugi, tegemist on klaasi taha paigutatud avatud köögiga, kus toit valmib lahtisel tulel minutitega. “Krasivo rabotaeš!” kiitis tagantruumist korraks söögisaali tulnud kitlis tädi noort kokka, kes vokkpanniga üpriski osavalt ringi käis. Söögikoha kliendid on põhiliselt turistid, keda Tallinna vanalinnas on palju. “Oh, so big!” kuulsin kõrvallauast, kui sealsed sööjad olid oma nuudliroad kätte saanud.
Kiirus ja portsjonite suurus ongi uudse söögikoha suurimad väärtused. Ise kiidavad nad koduleheküljel ja infovoldikutes ka oma roogade tervislikkust, tuues ära isegi osa roogade kalorsuse ning süsivesikute ja valkude kogused. Ja muidugi vabadust valida – ei mingit menüüd, pane kokku just selline roog, nagu kõige rohkem meeldib.
Muidugi kui tead, mis meeldib, sest letitöötaja abile loota ei saa. Küsimuse peale, mis millega kokku sobib, kehitas neiu vaid õlgu. Põhjuseks muidugi ka keeleprobleem, vene keeles oleks suhtlemine kindlasti paremini välja tulnud.
Kastmetesse uppuvad road
Esimesel korral üritasin olla eriti tervislik: vokipõhjaks valisin köögiviljad, lisandiks krevetid ja kalmaarid ning maitseandjaks austrikastme. Köögivili oli kenasti krõmps ja krevetid värsked, kuigi imepisikesed, aga austrikaste, millega kõik oli üle ujutatud, muutis roa ülimalt soolaseks ja võttis sellelt viimsegi värske meki. Nii et tervislikkus uppus soola sisse lihtsalt ära.
Teisel korral valisin uue strateegia. Kui taoline vokisöökla on mitmel pool maailmas läbi löönud, peab neil ju ka midagi maitsvat olema, arvasin, ja palusin valmistada kaks kõige sagedamini tellitavat rooga. Sedapuhku kojuviimiseks. Hittideks osutusid munanuudlid kanaga ning riisinuudlid krevettidega. Ehk siis rafineeritud süsivesikud väikese valgulisandiga.
Õige kombinatsiooni otsingul
Toit pakiti kenadesse karbikestesse, karbikesed kotikesse, kuhu tõsteti ka kaks kastmepakikest, söömispulgad, plastist kahvel ja salvrätid. Kastmed üllatasid – eelmisel päeval restoranis, nagu nad end nimetavad, kohapeal süües ei pakkunud keegi ei soja- ega tšillikastet ning ka salvrätid ja söögiriistad pidin ise üles otsima. Ainult maitset, seda toidu kõige olulisemat tegurit, ikka ei olnud.
Tõsi, kui sojat ja tšillikastet peale valasin, siis soolasust ja tulisust muidugi tuli. Muud aga mitte, nuudlite sekka ära eksinud kübeke ingverit mängu ei päästnud. Oleksin saanud kolmekümne sendi eest lasta koriandrit juurde panna, aga närtsinud maitserohelisest pole ju abi, olin eelmisel päeval seda juba proovinud. Võib-olla pole kolm rooga siiski veel piisav kogus, et selle põhjal järeldusi teha.
Tahaks ju loota, et kui käia veel ja veel ja veel ja üha uusi kombinatsioone läbi proovida, siis ükskord on põhjust lisaks kiirusele ja suurusele ka maitset kiita, aga kardan, et minul selleks kannatust ei jätku.
Seotud lood
Umbrohi polegi veel restoranidesse jõudnud, kuigi toidukultuuri piire kombatakse jõudsalt. Kas Tartu uue restorani Umb Roht nimi on vaid trendikas sõnamäng või jõuab umbrohi ka taldrikule-klaasi, seda saab näha alles kevadel, kui rohi taas tärkab.
Markofka, lihtsa toidutoa trumbiks on peakokk Inga Paenurm, kes on töötanud ka presidendi kokana. Mis sobib presidendile, sobib ju ka meile, eksju?
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.