Keeleõppetehnoloogiat arendav Eesti idufirma Lingvist sai 8 miljoni dollari ehk 7,4 miljoni euro suuruse investeeringu eesotsas ühe maailma suurema IT-ettevõttega Rakuten, mille juht tahab panna Jaapani inglise keelt rääkima, kirjutab digiportaal Geenius.
- Mait Münteli (vasakul) ja Ott Jalakase asutatud Lingvist sai järjekordse rahasüsti. Foto: Meeli Küttim
Mis on mis
Lingvist
Lingvist, esialgse nimega Language Accelerator loodi 2013. aasta kevadel.
Ettevõtte asutajad on Mait Müntel, Ott Jalakas ja Andres Koern.
Programm lubab õpetada võõrkeele selgeks nulltasemest 200 tunniga, tuginedes keele statistilisele analüüsile ning suunates iga õppijat individuaalsetest oskustest lähtuvalt.
Kohe alguses võitis firma Prototroni peapreemia 10 000 eurot.
2014. aasta kevadel läbis Londonis Techstarsi kiirendiprogrammi.
Kaasanud kokku ligi 8,8 miljoni euro eest investeeringuid.
Investeerimisringi juhib Rakuten, kaasas on Arengufondi investeerimisettevõte SmartCap, Soome riskikapitalifond Inventure ning Skype'i taustaga ingelinvestorid Jaan Tallinn ja Geoffrey Prentice.
Kontakt Rakuteni juhi Hiroshi Mikitaniga tekkis Lingvistil aasta tagasi, kui jaapanlane külastas Helsingis toimunud tehnoloogiakonverentsi Slush, kust ta tuli president Toomas Hendrik Ilvese kutsel Tallinnasse siinsete ettevõtetega tutvuma. Mikitani eesmärk on panna Jaapan paremini inglise keelt rääkima ja ilmselt leiab ta, et Lingvist saab sellele abiks olla.
Lingvisti loodud programmi abil peaks keeleõppija saama võõrkeeled selgeks 200 tunniga, praegu saab õppida inglise ja prantsuse keelt, algkeelte hulgas on eesti, inglise, prantsuse, vene ja saksa keel. Varsti on kavas käivitada Lingvisti jaapanikeelne versioon, juba praegu ollakse populaarsed Vietnamis ja üleüldse Ida-Aasiast oodatakse suurt kasvu.
Jaan Tallinn ennustab Lingvistile suurt tulevikku, märkides, et 700 miljoni kasutajaga Rakuten avab Jaapani turu viisil, nagu ükski teine partner seda ei suuda.
Loe pikemalt portaalist
Geenius.
Viimati kaasas Lingvist miljon eurot mullu aprillis, siis rahastasid ettevõtet samuti Arengufondi investeerimisettevõte SmartCap, Soome riskikapitali fondid ning mitu ingelinvestorit.
Lingvisti lõid 2013. aastal Mait Müntel, Ott Jalakas ja Andres Koern. Šveitsis Euroopa tuumauuringute keskuses CERNis tuumafüüsikuna töötanud Mait Münteli sõnul on ta alati tahtnud keeli õppida, aga tal ei ole selleks kunagi aega olnud. "Ma ei leidnud ühtegi enda jaoks sobivat õppevahendit ja otsustasin lõpuks ise keeleõppeprogrammi ehitada," ütles ta. Algselt lõi Müntel prototüübi, mille abil õnnestus tal 200 tunniga selgeks saada prantsuse keel.
Lingvist on Rakutenile vähemalt teine Eesti idufirma, kellega on kokkupuude tekkinud. Suvel
müüdi jaapanlastele virtuaalse riietusruumi arendaja Fits.me.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suurimaid ohte Soome jaekaupmeestele võib tulla Jaapanist, kirjutab täna Soome Kauppalehti. Digitaalne turuplats Rakuten plaanib Euroopas kasvada ja laieneda, suurkorporatsioonil on juba kokkupuuteid ka Eesti firmadega
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.