Naiste praegune palgatase on võrdne 2006. aasta meeste palgatasemega, ütleb World Economic Forumi (WEF) raport.
- Selleks, et meeste ja naiste palgavahe ära kaoks, kulub veel ligi 118 aastat. Foto: Meeli Küttim
WEF raporti andmeil teenivad naised samas suurusjärgus keskmist palka, mida mehed teenisid 2006. aastal. Muu hulgas märkis raport, et meeste ja naiste palgataseme võrdsustumiseks läheb veel 118 aastat. Alates 2006. aastast on raporti andmeil tööturule astunud ligi 250 miljonit naist.
Raport uuris soolist võrdsust 145 riigis. Selleks mõõtis WEF naiste ja meeste võrdseid võimalusi hariduse omandamisel, poliitikas osalemisel, võimalusi ja vastustust majanduses ja tervise näitajaid.
Raporti andmeil pole üheski riigis suudetud soolist võrdõiguslikkust täielikult saavutada. Kõige parem seis meeste ja naiste vahel on Põhjamaades: Islandil, Norras, Soomes, Rootsis ja Iirimaal. Kõige suurem vahe on Jeemenis.
Eesti on nelja näitaja alusel 21. kohal. Naiste majandusest osavõtmises asetus Eesti Portugali ja Tadžikistani vahele, 47. kohale.
Raport vaatles ka meeste ja naiste sissetulekute indeksit ning jagas 52 riiki nelja kategooriasse. Eesti paigutus kõige suuremasse, kõrge sissetulekuga riikide gruppi, Läti ja Barbadose vahele, 16. kohale. Suure sissetulekuga riikide grupis olid teejuhid samuti eelmainitud Põhjamaad.
2015. aastal on 25 riiki suutnud täielikult kõrvaldada tühimiku haridustaseme osaindeksis. See panus on sama suur kui kahe viimase aasta jooksul kokku.
Seotud lood
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.