Üks Eesti esirikkaid Oleg Ossinovski on saanud Eesti Päevalehe andmetel Läti korruptsioonivastase võitluse büroolt KNABilt ametliku kahtlustuse Läti Raudtee eksjuhile poole miljoni eurose altkäemaksu andmises.
- Oleg Ossinovski Foto: Andres Haabu
Kahtlustuse järgi nõustus
Ossinovski maksma Läti Raudtee toonasele juhile Ugis Magonisele pool miljonit eurot tasuks selle eest, et tema ettevõte sai
Läti Raudteele müüa kaheksa miljoni euro eest neli vedurit.
Eesti Päevalehe andmeil on Läti uurijad muu hulgas tuvastanud, et Magonis küsis hea tehingu eest Ossinovskilt algul tasuks 800 000 eurot, kuid Eesti ärimees polnud sellega nõus ja alustas läbirääkimisi 400 000 eurost. Kahtlustuse järgi jõudsid nad kokkuleppele 500 000 euro juures, ent kui KNABi ametnikud Magonise tänavu augustis vahetult pärast raha kättesaamist kinni pidasid, oli üle antud summa kokkulepitust napilt väiksem.
Kuigi skandaali ilmsiks tuleku ajal spekuleeriti, et Magonis ei pruukinud olla altkäemaksu tegelik saaja, siis vähemalt kahtlustuse järgi oli tehing üksühene: vastutasuks konkreetse vedurihanke võitmise eest maksti raha.
8. augusti öösel vahistati Läti Raudtee endine juhatuse esimees Ugis Magonis, keda kahtllustati 500 000eurose altkäemaksu võtmises. Selle summa eest olevat ta sõlminud tehingu
Oleg Ossinovksile kuuluva ettevõttega Skinest nelja kasutatud veduri ostuks.
Ossinovski ütles mõni nädal hiljem Läti Televisioonile, et on puhkenud
skandaali pärast mures. „Ma väga muretsen selle pärast, mis juhtus. Muretsen väga Ugise pärast. Arvan, et uurimine selgitab kõik. Ma ei tea kõiki detaile, kuid mulle tundub, et see lõpeb hästi. Tõsi, siin on väga palju emotsioone,“ rääkis sel ajal ajakirjanikke vältinud ärimees teda tänaval juhuslikult kohanud Läti ajakirjanikele.
Seotud lood
Nii Läti prokuratuur kui ka Läti korruptsioonivastase võitluse büroo KNAB kinnitasid Äripäevale, et ettevõtja Oleg Ossinovskit ei ole seoses Läti Raudtee korruptsiooniskandaaliga ametlikult kahtlustatavaks kuulutatud, kuigi Läti peaprokurör nii Läti telekanalile ütles.
Eesti rikkaima transiidiärimehe Oleg Ossinovski aastate jooksul kujunenud firmade võrgustik on tihe, tema ettevõtete tegevus ulatub Kasahstanini.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.