Pühade eel on paslik meenutada, millistel päevadel ei pea tööle minema ja millal saab tööpäeva varem lõpetada.
Riigipühad ja puhkepäevad 2015. aastal on:
24. detsember – jõululaupäev25. detsember – esimene jõulupüha26. detsember – teine jõulupüha
Lühendatud tööpäevad 2015. aastal on:
23. detsember (kolmapäev)31. detsember (neljapäev)
Riigiühad (vabad päevad) 2016. aastal:
1. jaanuar – uusaasta (reede)24. veebruar – iseseisvuspäev, Eesti Vabariigi aastapäev (kolmapäev)25. märts – suur reede (reede)27. märts – ülestõusmispühade 1. püha (pühapäev)1. mai – kevadpüha (pühapäev)15. mai – nelipühade 1. püha (pühapäev)23. juuni – võidupüha (neljapäev)24. juuni – jaanipäev (reede)20. august – taasiseseisvumispäev (laupäev)24. detsember – jõululaupäev (laupäev)25. detsember – esimene jõulupüha (pühapäev)26. detsember – teine jõulupüha (esmaspäev)
Lühendatud tööpäevad 2016. aastal:
23. veebruar (teisipäev)22. juuni (kolmapäev)23. detsember (reede)31. detsember (laupäev)
Tööpäeva lühendatakse kolme tunni võrra enne uusaastat, Eesti Vabariigi aastapäeva, võidupüha ja jõululaupäeva. Tööandja peab lühendama nimetatud rahvuspühale või riigipühadele vahetult eelnevat tööpäeva. Pühale eelnev tööpäev on päev, mis on enne püha. Näiteks kui töövahetus lõpeb reedel ja riigipüha on esmaspäeval, siis tööandja ei ole kohustatud reedest päeva kolme tunni võrra lühendama.
Kui töö iseloomust tulenevalt on tööandjal siiski vaja, et töötaja töötaks tavapärase arvu tunde, on seda võimalik teha poolte kokkuleppel. Sellisel juhul tuleks viidatud kolme tundi vaadelda ületunnitööna ja tasustada vastavalt kas vaba aja andmise või rahalise hüvitusega.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.