Uudisteagentuur Bloomberg valis maailma 400 rikkaima inimese hulgast kõige suurema kaotaja.
- Mehhiko rikkaim mees Carlos Slim kaotas aastaga suure osa varandusest. Foto: EPA
Selleks osutus Mehhiko mogul Carlos Slim, kelle varandus on 2015. aastal kahanenud tervelt 20 miljardi dollari võrra, mis on võrreldav Eesti aastase majanduse sisetoodanguga. Selle tulemusel on Slim langenud Bloombergi miljardäride edetabelis viiendale kohale ning tema varandust hinnatakse umbes 53 miljardile dollarile.
Peamiseks põhjuseks on, et talle kuuluva telekommunikatsiooniettevõtte America Movil SAB aktsia hind on teinud läbi suurima languse alates 2008. aastast. Ettevõtte tulemusi mõjutab oluliselt seadusemuudatus, mis sundis firmat Mehhikos oma infrastruktuuri jagama, mis omakorda tekitab turul konkurentsi. Nii on turule näiteks sisenenud tugev USA rivaal AT&T, kes ostis üles kaks America Movil SAB kohalikku konkurenti.
Varem domineeris America Movil nii mobiil- kui ka fiksvõrgu turul. Tema turuosa hinnati vastavalt 70 ja 62 protsendile. Nüüd on ettevõtte marginaal kahanenud 44,8 protsendilt 40,3 protsendini ning tulevik paistab pigem tume. Nii avaldab ettevõtte tulemustele mõju ka Brasiilia majanduse kehv väljavaade. Lõuna-Ameerika suurim riik on ühtlasi Slimi ettevõttele suuruselt teine turg.
Bloombergiga vestelnud ekspertide sõnul pole ettevõtte puhul näha parenemise märke ning selle tulusus hakkab vähenema. Pöörde võiks tuua jõulisem laienemine Euroopas või muutus Brasiilia majanduse väljavaadetes.
Slimile kuulub 57% America Movil SAB, mille aktsia on aastaga langenud 18%.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.