Sellel nädalal saatis USA esimese vedelgaasi eskpordisaadetise üleküllastunud globaalsele gaasiturule.
Eksperdid usuvad, et turg võib madalseisus püsida veel mitu aastat, kuid sellegipoolest võib
USA samm globaalse gaasituru dünaamikat muuta. Kui USA
gaasi eskpordivõimalus esmakordselt päevakorda kerkis, olid gaasi hinnad maailmaturul palju kõrgemad.
IHSi globaalse gaasiosakonna asepresident Chris Holmes märkis, et ta usub, et globaalne gaasiturg langeb kuni 2018. aastani ning hakkab seejärel taas tõusma.
“2020. aastaks saab USA-st üks kolmest suurimast vedelgaasi eksportijast,” märkis Cheniere’i turundusdirektor Meg Gentle, lisades, et USA vedeldatud maagaasi ekspordimaht peaks selleks ajaks olema ligikaudu 8 miljardit kuupjalga.
USA hakkab globaalsel turul konkureerima näiteks Katari ja
Austraaliaga, mis on praegusel hetkel maagaasi suurimad eksportijad.
USA sisenemise positiivne külg maailma gaasiturule ei seisne mitte ainult uues gaasitarnijas, vaid see võib tuua kaasa ka hinnamuutused. Loodetakse, et hinnamuutused levivad ka Aasia turgudele.
JERA president Yuji Kakimi märkis, et ta loodab, et suurenenud likviidsus ei seisne mitte madalamates hindades, vaid gaasi hinnastamise mehhanismi suuremas läbipaistvuses.
USA gaasist võiks Centrica tegevjuhi Ian Conni sõnul kasu saada ka Euroopa turg, kuna tarnijatering laieneks. “Venemaa gaas konkureerib Euroopa turul praegu vaid Norra gaasiga,” märkis ta.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.