Läinud neljapäeval juhtus Läänemere kohal järjekordne intsident, kus neutraaltsoonis lennanud USA luurelennukist möödus ülilähedalt Vene ründelennuk.
- Venelaste ründelennukid Su-27 kaitseväe õhuetendusel Peterburis. Foto: epa
Vene Su-27 möödus USA luurelennuki RC-135 tiivast 15 meetri kauguselt, tehes „kaootilisi ja agressiivseid“ manöövreid, vahendas CNN USA Euroopa väejuhatuse esindaja Daniel Hernandeze sõnu. „Ühe piloodi ohtlik ja ebaprofessionaalne tegevus võib lõppeda mitte kellelegi vajaliku suhete pingestumisega riikide vahel,“ märkis Hernandez.
USA kaalub Venemaale protestinoodi avaldamist.
Venelaste kaitseministeeriumi esindaja, kindralmajor Igor Konašenkov teatas aga väljaandele Kommersant, et ameeriklaste jutt on vale. „14. aprillil Balti mere akvatooriumi kohal kontroll-lende tehes tuvastasid õhukaitseväelased tundmatu lennuki, mis suurel kiirusel suundus Venemaa piiri poole. Selle identifitseerimiseks tõusis õhku üks ründaja Su-27, mis ümber tundmatu lennuki ringi tehes tuvastas, et tegemist on USA õhuväe luurelennukiga RC-135U,“ selgitas venelane. Ta lisas veel, et pärast visuaalset kontakti muutis ameerika piloot kurssi ja keeras otsa ümber.
Hernandeze sõnul oli USA lennuk neutraalvete kohal ega sisenenud Venemaa õhuruumi.
Venemaa riiginõukogu kaitsekomitee juhi asetäitja Frants Klintsevitš omakorda õigustas toimunut sellega, et hoiatuslend on neutraalvete kohal „tavapraktika“.
Kolmapäeval teatas USA teisest intsidendist Vene sõjalennukiga. Pentagoni andmeil
lendas Vene ründaja Läänemerel ohtlikult üle USA sõjalaeva Donald Cook. Vene kaitseministeerium teatas USA protestidele vastuseks, et Vene lennuk oli õppetreeninglennul ega rikkunud ühtegi ohutusnõuet. USA välisminister John Kerry avaldas sõjalaeva-juhtumi pärast Vene kolleegile Sergei Lavrovile teravat protesti.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.