Euroopa Kaubanduskoda Hiinas hoiatab, et selline olukord ei saa kaua jätkuda, kus Hiina investeeringutele Euroopasse on vaba tee, vastupidises suunas aga ees hulk takistusi.
- Robotid Kuka Robotics firma tehases Shanghais. Foto: Reuters/Scanpix
Raportis toob koda välja selliste firmade ülesostmise
Hiina investorite poolt nagu Itaalia rehvitootja Pirelli ning
Saksamaa robootikafirma Kuka. „Peaaegu võimatu on praegustes oludes ette kujutada, et mõnel Euroopa firmal lubataks teha sarnast investeeringut niisama prominentsesse ja arenenud tehnoloogilise võimekusega Hiina ettevõttesse,“ nendib koda oma raportis.
Koja juht Jörg Wuttke hoiatab, et poliitiliselt ei saa selline olukord kesta.
Aastal 2015 kasvasid Hiina investeeringud
Euroopasse 44%, 20 miljardile dollarile. Tänavu on see summa juba ületatud.
Kaubandussuhted Hiinaga on terav teema ka
USA presidendivalimiste kampaanias. Äsja kirjutas tuntud investor ning USA vabariiklaste presidendikandidaadi
Donald Trumpi üks majandusnõunikke Wilbur Ross ajalehes Financial Times, et Hiina WTOga liitumisest johtunud kaubandusšokk oli pigem nullsumma mäng, kus USA töölised ja USA majandus on miinuspoole peal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viimastel aastatel on hiinlased ostnud palju Euroopa tehnoloogiaettevõtteid. Nüüd nõuavad Lääne-Euroopa riigid suuremat vetoõigust, kirjutavad Handelsblatt ja finanzen.net.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.