Pankur Indrek Neivelt ütles, et blockchain muudab meie elu järgmiste aastakümnete jooksul samamoodi, nagu seda on teinud internet.
- Indrek Neivelt Foto: Veiko Tõkman
„Elame muutuvas maailmas. Blockchain muudab meie elu järgmise kümne-kahekümne aasta jooksul samamoodi, nagu on internet seda teinud viimase kahekümne viie aasta jooksul,“ üles Neivelt.
Blockchain ehk eesti keeles blokiahel tähendab avatud arhitektuuriga, krüptograafia abil kaitstud hajutatud andmebaase. Näiteks töötab krüptoraha bitcoin blockchain'i tehnoloogial.
Neivelti sõnul on ka finantsmaailm pidevas muutumises ning tänu tehnoloogia arengule on võimalused hoopis teised, kui need olid 25 aastat tagasi. „Finantsmaailm muutub, sest klientide ootused muutuvad. Üha enam soovitakse pangaasju ajada mobiilis,“ sõnas ta.
Viimase viie aastaga on oluliselt kasvanud FinTech ettevõtete arv ning neisse on investeeritud mitmekümne miljardi euro jagu. „Viimase viie aastaga on pilt väga kirjuks läinud,“ ütles Neivelt.
Muutumises on ka laenuäri ning traditsiooniline pangandus. Juurde on tekkinud kiirlaenufirmad, mis on Eestis küll halva mainega, kuid see pole nii kõikjal. „Nad suudavad teha väikeste laenude otsuseid kiiresti, kiiremini kui pangad,“ ütles Neivelt.
Ka ühisrahastusplatvormid on jõudsalt arenenud. „Tasuks aga mainida, et see valdkond pole veel ühtegi kriisi näinud,“ lisas Neivelt.
Indrek Neivelt kõneles eile Tallinna Tehnikaülikoolis avalikul seminaril, mille teemaks oli innovatsioon finantsmaailmas.
Seotud lood
Krüptoraha eksperdid usuvad, et tulevikus muutub oluliselt pankade senine roll.
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
Enimloetud
5
Kahjum parandati suuremaks
Hetkel kuum
Kahjum parandati suuremaks
Berkshire Hathaway kontol seisab rekordiline summa
Tagasi Äripäeva esilehele