Tööstussektor peaks tegema erakooli, arvab Hanza Mechanics Tartu tegevjuht Emöke Sogenbits.
- Hanza Mechanics Tartu tegevjuht Emöke Sogenbits. Foto: Harro Puusild
“Haridussüsteem ja kutseharidus kõnnivad täiesti erinevat rada. Olgem ausad, õppeprogrammide õpetamise ja kinnitamisega on meil lood enam kui viletsad. Me vaidleme niisuguste ebaoluliste pisiasjade üle nagu kutseala täpne nimetus,“ ütleb Emöke Sogenbits.
„See mantra, et õpi hoolega, muidu lõpetad kutsekoolis, on meil Eestis ikka veel sees,“ märgib Sogenbits ja lisab, et kõik sõltub sellest, kuidas mingit eriala oma lastele n-ö maha müüa.
Kutsekoolid ei suuda pakkuda piisavalt järelkasvu ja Sogenbitsi hinnangul aitaks kaasa seegi, kui avatud uste päevad toimuksid tehastes. Tema sõnul on tööturul praegu võimalik vaid üleostmine. „Oleme hinnalipikud kruvinud juba sellisele tasemele, et see on uskumatu,“ sõnab ta.
„Kui ma vaatan neid väsinud pedagooge, siis muidugi mõeldakse, et mul on hea rääkida, aga neil on kindlad haridusministeeriumi reeglid ja regulatsioonid. Samas on mul niisugune tunne, et peaksime tegema ühe erakooli, sest need riiklikud süsteemid meid enam ei toida,” rääkis ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Veebruaris tähistab 25. tegevusaastat tuleohutussüsteemide projekteerija, paigaldaja ja hooldaja Firetek OÜ, kes on tuleohutussüsteeme välja töötanud ning paigaldanud väga paljudele Eesti suurematele äriobjektidele. Ühe asutaja, ettevõtte juhi Georg Kanguri sõnul on nende eesmärk viia tuleohutus uuele tasemele ja võtta eksperdina osa sellealaste seaduste ning nõuete väljatöötamisest.