Meil Jobbaticalis ei ole seda juhtunud, kuid Silicon Valleys on see sage nähtus. Inimesed töötavad seal 14–16 tundi päevas ja mõnel juhul lausa elavad oma töökohal. Nii et see on väga reaalne ja tõsine teema noorte seas. Eriti juhul kui sa oled rollis, kus puutud kokku väga negatiivse tagasisidega.
Näiteks klienditoe inimesed kuulevad üliharva midagi positiivset, mistõttu on nad tõenäoliselt esimesed, kel on oht läbi põleda ja depressiooni langeda.
Mida olete oma ettevõttes teinud, et selliseid juhtumeid ära hoida?
Meie üks põhilisi väärtusi on “raske tõde mugava vale asemel”, mis tähendab, et sind survestatakse ütlema välja ausat tõde selle asemel, et oma tunnete kohta valetada.Meil toimuvad juhtide ja töötajatega üle-nädalased või mõnel juhul ka iganädalased silmast silma kohtumised. Saadan kvartaalselt välja anonüümseid personaliküsitlusi, mis annavad aimu töötajate õnnelikkuse tasemest ja kus ma küsin nende käest 10–20 küsimust selle kohta, kuidas nad end siinses töökeskkonnas tunnevad.
Muidugi toetame ka tööväliseid tegevusi, mis soodustavad tervislikku eluviisi, näiteks tasume spordiklubi liikmelisuse eest ja teeme kindlaks, et töötajatel on ligipääs kõigele, mida nad vajavad. Näiteks maksame nende Uberi sõitude eest, kui neil pole autot, vaatame, et meie välismaalastest töötajad leiavad korterid, arstid ja muu vajaliku. Teeme kõik, et teha neid nii õnnelikuks, kui nad võivad olla. Soodustame töötajate suhtlemist, mis peaks samuti inimeste tuju tõstma. Küsitlused on siiani väga hästi töötanud, sest olen saanud aru inimeste olukorrast. Praegu on meie õnnelikkuse tase 95%, kuid minu järgmise kvartali eesmärk on viia see 100%-le.
Silicon Valleys töötavad inimesed 14–16 tundi päevas ja vahel lausa elavad oma töökohal. Läbipõlemine on väga tõsine teema noorte seas.
Mida saab töötaja ise ära teha, et stressirohkel ajal oma vaimse tervise eest hoolitseda?
Me soovitame töötajatel võtta vaimse tervise päevasid, mille eest maksame neile tasu. See tähendab, et kui sa pole füüsiliselt haige, aga sul on võib-olla kehv päev ja sa tead, et sa ei suuda eriti midagi ära teha, siis soovitame sul pigem veeta aega oma perega või omaette või teha sporti. Võib-olla peaksid sa üldse minema terapeudi juurde. Mida iganes sa soovid, me toetame su vaimset päeva ja maksame selle eest tasu.
Ma tean, et Eestis pole haiguspäevade tasustamist ja kui ka on, siis vaid osaliselt. Meie tahame ära hoida lisastressi ja maksame haiguspäevade eest 100% palka. Kõik on alati teretulnud töötama kodus või kohvikus, kui see inspireerib või soodustab töö tegemist.