Tänane Financial Times pühendas loo Valgevene kõrgtehnoloogiapargile, mis asub Minski äärelinnas nõukaaegses suurehitises.
- Valgevene lipp ja tantsijad vabariigi aastapäeva üritusel 3. juulil. Foto: Reuters/Scanpix
Vaatamata sellele, et kohalik meedia kutsub seda „Valgevene oma Ränioruks“, ei meenuta park Gooogle’i kampust isegi parima soovi korral, kirjutab FT.
Kuid järeldustega ei maksa kiirustada, lisab FT: endine nõukaaegne unine ala üritab taasärkamist uue innovatsioonikeskusena. Paljudele võib tulla uudisena, et Valgevenest on pärit sellised maailma tuntud arendused nagu
online-mäng World of Tanks,
mille looja on firma Wargaming; Viberi sõnumiprogramm, mille 2014. aastal ostsid 900 miljoni dollariga ära jaapanlased, ning Facebooki lisa Masquerade, mis kleebib videovestluse ajal portreele animeeritud maski.
Financial Times kirjutab, et täna on Valgevene kõrgtehnoloogiapargis – mis on maksuvaba tsoon – registreeritud 164 firmat, milles töötab kokku 27 000 arvutiinseneri. Eelmisel aastal tõi tehnopark Valgevene riigikassasse 950 miljonit dollarit.
Programmeerija palk on Minskis umbes 1600 dollarit, mis on Valgevene elustandardi juures suur raha. Paljud kohalikud spetsialistid on hea erialase ettevalmistuse ja valdkonna kõrgharidusega, mis muudab Valgevene atraktiivseks ka välismaiste IT-firmade silmis, kirjutab FT.
Kuigi maksuvaba režiim lõpeb kõrgtehnoloogiapargis 2020. aastal, loodavad kõik, et valitsus seda soodustust pikendab, märgib FT.
Seotud lood
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.