250 000 euro eest saab Helsingis Kallios väikse kahetoalise korteri, Tallinnas 133ruutmeetrise korteri, Londoni hipsteripiirkonnas Hackneys aga pole selle summaga midagi peale hakata, kirjutab Helsingin Sanomat.
- Kortermaja Tallinnas Kassisaba ja Telliskivi piirkonna piiril. Foto: Äripäev
Soome leht märkis alustuseks, et korterite hinnavõrdlust pole lihtne teha, kuna taolist võrreldavat ametlikku Euroopa infot pole.
Helsingin Sanomat võttis võrreldavateks linnadeks Helsingi, Tallinna, Stockholmi, Berliini ja Londoni. Võrdluse lähtekorter asub Soomes Kallios: see on kesklinnalähedane vana kortermajade rajoon, aga mitte eliitrajoon. Siiski on korterite hinnad seal viimasel ajal kõvasti kerkinud, kuivõrd see on saanud loominguliste inimeste trendikaks lemmikpiirkonnaks.
Ka teistes linnades on vasteks valitud aastatel 1900–1940 rajatud kortermajade asumid, kus korteri hind jääb 240 000 ja 250 000 euro vahele.
Helsingis Kallios saab selle raha eest pargivaatega kahetoalise korteri 1940. aastatel ehitatud majas, mis vajab veidi remonti.
Londonis sarnases elamispiirkonnas Hackneys on mõttetu 250 000 euroga korterit otsida – midagi nii odavat seal ei leidu. Eelmisel aastal oli Londonis keskmine müüdud korteri hind 484 000 naela ehk ligi 560 000 eurot.
Berliinis saab 250 000 euroga kahetoalise korteri. Sellesse klassi mahub näiteks neljanda korruse kahetoaline korter Kreuzbergi piirkonnas. Korter vajab remonti, aga kuna piirkond on hinnatud, läheb see varsti ilmselt uuele omanikule keskmisest krõbedamast hinnast hoolimata.
Stockholmis saab 250 000 euro eest pisikese ühetoalise korteri Södermalmil – 24ruutmeetrine korter on heas korras, sellel on parkettpõrand ja rõdu.
Tallinnas võib 250 000 euro eest saada 133ruutmeetrise korteri Kassisaba ja Telliskivi piirkonna piiril. Tegemist on viiekorruselise kivimajaga värskelt remonditud majas, mis on jalutuskäigu kaugusel vanalinnast.
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.