Merko juht Andres Trink rääkis, et ilmselt andis YITi ja Lemminkäineni leibade ühte kappi panemisele hoogu kehv seis Vene turul.
- Merko juht Andres Trink ennustab, et Lemminkäineni ja YITi ühinemisega võib kujuneda väga tugev ettevõte ka väljaspool Soomet. Foto: Andres Haabu
Mõlemad ettevõtted
teatasid ühinemisest täna hommikul. „See on suur uudis Soome ehitusturul,“ kommenteeris Trink, kelle hinnangul on mõlemad ettevõtted uusi arengusuundi erinevatel põhjustel otsinud. Näiteks paistab silma mure ühel turgudest, kus nad tegutsevad.
„Mõlemal on olnud Venemaal suhteliselt arvestatavad tegevusmahud, kuid viimased kolm aastat on Vene turg olnud languses. Nii Lemminkäinen kui ka YIT on pidanud selle tõttu ka kannatama,“ lausus Trink.
Naabritel parem seis
Soome turuga tundub asi parem, nentis Trink. „Viimased majanduskasvunumbrid olid suhteliselt head. Tundub, et soomlased ise vaatavad, et nad on majandustsükli tõusvas faasis,“ rääkis Trink. „Konkurents on väga tugev, mis on võib-olla ka üks taust Lemminkäineni ja YITi ühinemisel. Tahavad olla tugevam ettevõte nii bilansimahult kui ka kompetentsi mõttes.“
Kuna Lemminkäinen on rohkem infrastruktuuriettevõte ja YIT arendusettevõte, siis tundub nende ühinemine Trinkile loogiline. „Kui nad ka sisuliselt juhtimise ja ärivaldkondade uued võimalused läbi töötavad, siis sellest võib tulla väga arvestatav ettevõte mitte ainult Soomes, vaid ka väljapool seda,“ ennustas Trink.
Ta usub, et Eesti turgu kahe suurfirma ühinemine eriti ei mõjuta. „Eesti ja Baltikumi teemadeni jõutakse võib-olla neljandas-viiendas ringis. Vaatasin nende pressikonverentsi, sealt ka sisulist infot ei tulnud. Arusaadav ka, natuke vara on.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.