Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA) ei mõista, miks teeb riik digiallkirjastatud dokumentide ületembeldamise nõudega vahet eraisikul ning ettevõtjal, keda nii president kui ka peaminister on nimetanud Eesti alustaladeks.
- Riik nõuab tuvakaalutlustel digiallkirjastatud dokumentide ületembeldamist. Foto: Erik Prozes
Nimelt soovitab Riigi Infosüsteemide Amet ettevõtjatel enne 2014. aastat digitaalselt allkirjastatud dokumendid (ddoc-formaadis) hiljemalt järgmise aasta juuliks üle tembeldada, et need vastaksid tänapäeva turvanõuetele ning et neid ei saaks tulevikus muuta.
EVEA asepresident ja Hansa Law advokaadibüroo vandeadvokaat Vahur Kivistik leiab, et olukord, kus eraisikutele ja avaliku sektori asutustele on dokumentide ületembeldamine tasuta, kuid ettevõtted peavad välja käima mõnel juhul tuhandeid eurosid, riivab ettevõtja põhiõigust. „Leiame, et selline vahe tegemine ja ettevõtjatele järjekordse rahalise koormuse panemine võib olla vastuolus põhiõiguste kaitsealasse kuuluva võrdse kohtlemise põhimõttega ning annab väära signaali Eesti ettevõtluskeskkonna kujundamise põhimõtetest,“ ütles Kivistik.
„Riigi Infosüsteemide Amet on riigieelarveline asutus ning riigi maksumaksjateks – rõhutame: olulisteks maksumaksjateks – on ettevõtjad,“ lisas ta. Seepärast on Kivistiku sõnul kummaline, et riigiasutus annab avalikkusele teada, et eraisikutele ja avaliku sektori asutustele on uue rakenduse allalaadimine tasuta, kuid ettevõtjad peavad selle eest tasuma.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.