Tallinna börsifirma Skano Group ASi tütarfirma Skano Furniture Factory käive langes ning ettevõte sai üle 600 000 euro kahjumit. Sel aastal loodab firma tulemusi tunduvalt parandada.
- Skano pood Rocca al Mare keskuses. Foto: Andras Kralla
Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et mööblitootmisega tegeleva Skano Furniture Factory OÜ müügitulu langes mullu 12 protsenti, 4,24 miljoni euroni. Ärikahjum ulatus 658 022 euroni, 2015. aastal saadi 633 968 eurot kahjumit.
Mullu töötas ettevõttes keskmiselt 98 inimest, see näitaja langes 27 võrra. Käive töötaja kohta suurenes 11 protsenti, 42 779 euroni.
Ettevõte toodab täispuidust keskmisest kallima hinnaklassi kodusisustusmööblit. Peamisteks turgudeks on Skandinaavia, Venemaa ja Baltikum.
No component for type: contentPartInfopank
„Müük kahanes aasta lõikes võrreldes 2015. aastaga 11,8 protsenti, aga neljandas kvartalis hakkasime jälle kasvama,“ kirjutas firma oma tegevusaruandes. Kahjumi tekitasid varade allahindlus ja müügimahtude vähenemine.
„Samuti toimus 2016. aastal oluline kulude kokkuhoid, mis täiendavate koondamistasudena suurendas kahjumit, aga andis tugeva stardipositsiooni 2017. aastaks,“ kirjutas firma. Ühtlasi otsustas ettevõte müüa Ukraina äriüksuse ja tehing toimus 2017. aasta märtsis.
Skano Furniture Factory OÜ emafirma on Skano Grupp AS. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.
Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega
Äripäeva infopangas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.